Inteligentný systém vykurovania Danfoss Icon

Danfoss Icon je systém inteligentného vykurovania pre podlahové vykurovanie. Je navrhnutý tak, aby poskytoval čo najvyšší užívateľský komfort a zároveň sa zlúčil s interiérom. V prípade kombinovaného vykurovania Danfoss Icon umožňuje prepojenie s Danfoss Ally a môžete tak ovládať oba systémy naraz.

Inteligentné vykurovanie Danfoss Icon funguje na princípe zónovej regulácie: nastavíte si čas a teplotu v jednotlivých miestnostiach (zónach) a systém rovnomerne rozloží teplo podľa požiadaviek. Danfoss Icon dokáže rozpoznať približnú veľkosť vykurovaných zón, vykoná vyváženie vykurovacieho systému a zároveň pravidelne zaznamenáva správanie vykurovacieho systému, čím minimalizuje tepelné straty a šetrí náklady na vykurovanie.

Vyberať môžete z káblového alebo bezdrôtového prevedenia termostatov, vďaka čomu inteligentné vykurovanie ľahko aplikujete vo svojej domácnosti. Danfoss Icon je možné rozšíriť o aplikačný modul, pripojiť na domáce wifi a ovládať odkiaľkoľvek zo smart telefónu alebo tabletu

Vyberte si z cenovo výhodných sád Danfoss Icon

Riadiaci regulátor prepája celý modulárny systém Danfoss Icon dokopy a reguluje teplotu podľa nastavených požiadaviek na vykurovanie. V základe je nakonfigurovaný pre káblové zapojenie s dotykovým ovládaním, po pridaní rádiového modulu je možné aj bezdrôtové zapojenie termostatov, po pridaní aplikačného modulu potom ovládanie vykurovania cez mobil či tablet. Chytré vykurovanie Danfoss Icon rovnakým spôsobom ľahko rozšírite o ďalšie funkcie. Či už si vyberiete variantu s 10 alebo 15 výstupmi pre termoelektrické pohony, regulátor sa postará o vašu chytrejšiu a udržateľnejšiu domácnosť.

Izbový termostat môže byť použitý samostatne alebo pripojený k riadiacemu regulátoru. Reguluje a sníma teplotu v miestnosti a cez relé vstup dokáže ovládať až 5 termoelektrických pohonov. Dizajn izbového termostatu Danfoss Icon je navrhnutý tak, aby pripomínal bežný vypínač a splynul s interiérom. Skladá sa z tela termostatu, ktorý sa zmestí do elektrikárskej krabičky, a z rámčeka, ktorého vzhľad si môžete prispôsobiť a ľubovoľne meniť.

Aplikačný modul umožňuje ovládanie chytrého vykurovania Danfoss Icon odkiaľkoľvek z chytrého telefónu alebo tabletu. Jednoducho modul zasuniete do riadiaceho regulátora, pripojíte na domáce wifi a sparujete s mobilnou aplikáciou, ktorá je kompatibilná s iOS aj Android.

Termopohony slúžia na ovládanie rôznych typov ventilov na rozdeľovači podlahového kúrenia. Majú k dispozícii ukazovateľ pre otvorenú a zatvorenú polohu ventilu a v prípade výpadku prúdu sa automaticky vrátia do východiskovej pozície. V cenovo výhodných sadách nájdete termoelektrické servopohony Danfoss TWA-K, ktorých použitie je možné s bežne dostupnými typmi ventilov s pripojením M30x1,5.