Ekvitermická regulácia SIEMENS

Zobraziť filtre

Cenové rozpätie

€ 0 - € 1100

Komunikácia

Ohrev TÚV

Počet horákov

Počet zmiešavacích okruhov

Riadenie kotla

Snímače

Vstavaný servopohon

Ekvitermická regulácia vám pomôže upraviť výkon vykurovania podľa aktuálnych vonkajších teplôt. Vďaka tomu dosiahnete optimálnu prevádzku kúrenia bez nežiaducich výkyvov vnútorných teplôt, s čím neoddeliteľne súvisí aj zníženie nákladov za vykurovanie. V našej ponuke nájdete všetko potrebné na inteligentné riadenie vášho vykurovania.

Riadenie izbovej teploty bolo vždy veľkou témou. Na izbovú teplotu má vplyv hneď niekoľko faktorov. Jedným z nich je vonkajšia teplota. Pokiaľ teploty klesnú hlboko pod nulu, väčšinou kúrime na maximálny výkon. Zrazu sa však zo dňa na deň môže výrazne otepliť a izby sa prekúria. Tento nežiaduci efekt koriguje práve ekvitermická regulácia.

Ekvitermický regulátor stráži izbovú aj vonkajšiu teplotu a namerané dáta neustále vyhodnocuje. Na základe takto získaných informácií upravuje vykurovací výkon presne podľa aktuálnych vonkajších aj vnútorných podmienok. Izbová teplota je tak oveľa stabilnejšia, čo výrazne zvyšuje komfort a prináša so sebou úspory.

Doplnkovým príslušenstvom ekvitermickej regulácie je priestorový snímač teploty, ktorý navyše spresňuje reguláciu kúrenia tým, že detekuje ďalšie možné vplyvy na priestorovú teplotu. Takými vplyvmi môže byť napríklad slnečné žiarenie, horiaci krb, väčší počet ľudí atď.

Ekvitermická regulácia sa skladá z ekvitermického regulátoru, vonkajšieho snímača, príložného snímača alebo voliteľne z priestorového snímača. Regulácia je dodávaná ako zostava komponentov (Siemens) alebo ako regulátor zabudovaný v servopohone (Esbe).