Aké Evohome produkty potrebujem?

Snažíte sa vybrať komponenty, ktoré potrebujete? Najskôr skúste využiť návrhový nástroj Honeywell Evohome System Builder, aby ste si ujasnili základné požiadavky. Ak ste tento užitočný nástroj už využili a máte ďalšie otázky, nižšie je krátky návod, ktorý Vám pomôže s výberom vhodných komponentov presne pre Vaše potreby.

Čo potrebujem vedieť o Honeywell Evohome?

Honeywell Evohome je plne bezdrôtový systém a používa proprietárny RF signál o 868MHz. Najnovšie Honeywell Evohome riadiaca jednotka (ATC928G3000) má vstavaný Wi-Fi adaptér. Wi-Fi pripojenie je využívané len pre vzdialené ovládanie cez aplikáciu Honeywell Total Connect Comfort. Ak je Evohome používaný v multi-zónovom prostredí, ostatné bezdrôtové zariadenie evohome komunikujú priamo s riadiacou jednotkou evohome šifrovaným dvojsmerným komunikačným protokolom "Ramses II". RF signály používané systémom evohome sú naozaj excelentné a bežný dosah je v domácom prostredí až 30m od riadiacej jednotky. Avšak nie sú k dispozícii žiadne rozširujúce moduly na zvýšenie dosahu. Ak máte veľmi veľký dom alebo dom postavený z materiálov, ktoré môžu robiť problémy šíreniu RF signálu, odporúčame najskôr zmerať silu RF signálu pomocou nášho RF testera (RF TEST KIT). Honeywell Evohome je možné použiť mnohými rôznymi spôsobmi a s rozdielnymi vykurovacími technológiami. Honeywell Evohome je najčastejšie používaný pri vodných vykurovacích systémoch, avšak ak je správne nastavený a inštalovaný, možno evohome použiť aj s len elektrickým vykurovaním (napr. vykurovanie infračervenými vykurovacími panelmi). Evohome bohužiaľ nemožno používať s kombináciou vodného ústredného kúrenia a elektrickým kúrením.

Plynový, LPG & Olejový kotol

"Combi kotol" je kotol, ktorý nemá oddelený zásobník horúcej vody a ohrieva pri kúrení rovno domovú teplú vodu. Honeywell Evohome je úplne schopný regulovať taký vykurovací systém, ktorý je pripojený ku Combi kotlu pomocou Honeywell evohome Connected Thermostat Pack. Tento spôsob aplikácie zvyčajne nepotrebuje Honeywell evohome Hot Water Kit. Ak na všetkých radiátoroch je inštalovaná evohome hlavica HR92, tak pri použití s Combi kotlom dôrazne odporúčame inštalovať Automatic Bypass Valve (ABV) v súlade s montážnymi inštrukciami výrobcu kotla.

Plynový, LPG & Olejový bežný a systémový kotol

Bežný kotol alebo tiež niekedy nazývaný konvenčný kotol je normálny kotol centrálneho vykurovania, ktorý má oddelený zásobník teplej vody a zbernej nádrže umiestnenej na pôdach (tento kotol môže byť tiež pripojený k uzatvorenému vykurovaciemu okruhu a "neodvetrávaným valcovým nádržiam" a nemusí mať pôdne nádrže). Väčšina bežných kotlov bude pripojená k S-plánu (2 alebo viac vstupné zónové ventily) alebo Y-Plán (stredo-pozičný alebo 3 vstupný ventil), aby teplo produkované z kotla do kúrenia, okruhu teplej vody alebo kombinácia oboch. Evohome môže tento typ kotla regulovať pomocou Honeywell evohome Connected Thermostat Pack (vykurovanie) a Honeywell evohome Hot Water Kit (horúca voda).

Systémový kotol je podobný bežnému kotlu, len systémový kotol je pripojený do vykurovacieho systému a natlakovaný (bežne 1-1,5 Bar), ktorý možno kontrolovať tlakomerom priamo na kotle. Všetky vykurovacie komponenty vyžadujú čerpadlo a expanznú nádobu atď. v systéme (zvyčajne sú súčasťou kotla). Tieto kotly je rovnako možné riadiť systémom Evohome. Je však potrebné dávať pozor, pretože niektorí výrobcovia kotlov majú integrované rozdeľovacie ventily vnútri kotlov miesto externých ako S-Plán alebo Y-Plán a to môže znamenať, že Honeywell Evohome nebude plne kompatibilné.

Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá sa vyrábajú v niekoľkých variantoch (Vzduch-Vzduch, Vzduch-Voda a zemný zdroj) a tiež je možné riadiť systémom Honeywell Evohome.

Elektrické vykurovanie

Elektro kotly, infračervené vykurovacie panely, elektrické vykurovacie rebríky a elektrické podlahové kúrenie, to sú len najbežnejšie príklady vykurovania domov elektrickou energiou. Honeywell Evohome je elegantným riešením regulácie elektrického vykurovania. Avšak primárne je určený pre mokrobežné vykurovacie systémy a môže v čisto elektrických systémoch nastávať nekompatibilita. Pre overenie kompatibility s Vaším zariadením nás kontaktujte.

Honeywell Evohome radiátorová hlavica HR92

Honeywell Evohome radiátorová hlavica HR92 je nutnou súčasťou radiátorov, ak uvažujete o šikovnom zónovaní domu. Chytré zónovanie funguje vďaka regulácii toku vody v každom radiátore. HR92 bude pasovať na väčšinu bežných radiátorových ventilov. Pre istotu si však overte kompatibilitu v tabuľke nižšie na tejto stránke.

Multi-zónové podlahové vykurovanie

Honeywell Evohome môže regulovať niekoľko zón s podlahovým vykurovaním, pomocou Honeywell regulátora podlahového vykurovania HCC80R. HCC80R zvládne regulovať až 5 nezávislých zón v štandardnom vyhotovení a až 8 zón po vybavení Honeywell rozširujúcim modulom HSC80. K modulu sa pripoja termopohony k presnému riadenie prietoku vody do príslušných vykurovacích zón. Väčšie množstvo termopohonov môže reagovať ako jedna zóna. HCC80R môže napájať maximálne 3 termopohony 230V pre každú nezávislú zónu. Je možné kombinovať viac HCC80R k sebe a tým získať viac ako 8 vykurovacích zón. Napríklad teda môžete použiť 2x HCC80R regulátor pre podlahové kúrenie a získať tak 10 vykurovacích zón, bez toho aby ste použili HCS80. Každá vykurovacia zóna musí byť vybavená bezdrôtovým zónovým termostatom, ktoré nájdete v sekcii Termostaty pre podlahové vykurovanie.

Kompatibilita Honeywell Evohome HR92 radiátorovej hlavice

Honeywell Evohome HR92 radiátorová hlavica je kompatibilná s ventilmi väčšiny výrobcov s pripojovacím závitom M30 x 1.5mm. Avšak, Evohome HR92 nie je kompatibilný úplne so všetkými existujúcimi radiátorovými ventilmi. Ďalej odporúčame zvážiť výmenu termostatického ventilu ak je staršia ako 15 rokov, pretože po rokoch už nemusí správne fungovať. Aby bol termostatický radiátorový ventil kompatibilný, mal by vyzerať približne ako V120-15A od Honeywell. Vonkajší priemer závitu by mal byť 30mm a stúpanie závitu 1,5mm. Výška kolíčku od vrchného závitu ventilu by mala merať približne 14mm a radiátorový ventil musí byť plne uzavretý pri stlačení kolíka najviac 4mm. (Väčšina termostatických radiátorových ventilov sa uzavrie už pri stlačení 2mm)

Pre ešte jednoduchšiu orientáciu je určená tabuľka najbežnejších radiátorových ventilov. Pre väčšinu je HR92 Honeywell radiátorová hlavica kompatibilná. Ak si stále nie ste úplne istí, neváhajte nás kontaktovať.

Výrobca Značka

Potrebný adaptér?

Pegler Yorkshire Terrier Nie
Pegler Yorkshire Mistral Nie
Pegler Yorkshire Belmont 4 Nie
Pegler Yorkshire & Wolseley Bulldog Nie
Altechnic Ecocal Nie
B & Q Regis Nie
BSS BOSS TRV Nie
Comap Westherm 4  Áno - ACH28
Comap Westherm 5 Áno – ACH28
Comap Westherm 6  Nie
Comap Senso TRV Áno – ACH28
Comap S2 TRV Áno – ACH28
Danfoss RAS C & C2 Áno – v balení
Danfoss RAS D & D2 Áno – v balení
Danfoss RAV & RAVL Áno - EVA1
Drayton RT212 Nie
Drayton RT414 Nie
Drayton TRV4 Nie
Drayton TRV3 Áno - AD3 
Drayton TRV2 Áno – AD3
Grahams Altech Nie
Grasslin Tower TRV REV Nie
Honeywell Rad plan Nie
Honeywell VT117E Nie
Honeywell VT200E Nie
Honeywell VT15 Nie
MYSON TRV 2WAY (New) Nie
MYSON TRV 2WAY (Old) Áno – ACH28
MYSON Petite Nie
Orkli

Áno - ORKLI
PTS Boss Supreme Nekompatibilné
PTS  Boss Supreme Plus Nie
PTS Tradesave Nie
SALUS SALUS TRV Nie
Screwfix Unbranded TRV Nie
Siemens TRV MTN51GB TRV Nie
Siemens TRADE Nekompatibilné
Trago Mills Unbranded TRV Nie
Travis Perkins IFLO Nie
Travis Perkins IFLO Contract Nie

Široká ponuka Honeywell Evohome v e-shope