Ako na vykurovanie s Honeywell Evohome

Ovládanie kúrenia cez mobilný telefón sa v súčasnej dobe stáva bežnou záležitosťou. Ponúka nielen komfort, ale zároveň šetrí náklady za vykurovanie.

Ako vybrať správny Smart termostat?

V prvom rade je potrebné uvedomiť si, ako chceme kúrenie ovládať. Ak máme v pláne riadiť kúrenie vo väčšom prízemnom alebo poschodovom dome odporúčame systém pre viaczónovú reguláciu Evohome od spoločnosti Honeywell. Systém Honeywell Evohome umožnuje nastaviť rozdielnu teplotu v rôznych miestnostiach (zónach) v rovnaký čas. Tým nedochádza k energetickým stratám, pretože sa nekúri v miestnostiach, ktoré sa aktuálne nevyužívajú. Na sebe nezávislých vykurovacích zón môžeme s Honeywell Evohome nastaviť až dvanásť, kedy každá má svoj vlastný časový program.

Ako systém Honeywell Evohome pracuje?

Jednou z hlavných výhod systému Honeywell Evohome bezpochyby je, že jeho prvky spolu komunikujú bezdrôtovo. Pri inštalácii teda netreba sekať do steny, čo šetrí peniaze i čas. Obvyklý dosah komunikácie v podmienkach stavby je okolo 30 metrov, čo je dostačujúca vzdialenosť aj pre rodinný dom. Dosah Honeywell Evohome je možné overiť jednoduchým testom. Ku kotlovej jednotke skúste nainštalovať wi-fi modem, následne v hornom poschodí alebo najvzdialenejšej izbe zistite, či má signál dostatočnú silu - napríklad načítaním stránky na mobile.

Keď dosiahne wi-fi, malo by všetko fungovať. Rádiový signál pre ovládanie hlavíc je typicky "o niečo" silnejší ako spomínaná wi-fi.

Systém Honeywell Evohome priebežne porovnáva nameranú teplotu v každej miestnosti s teplotou požadovanou - nastavenú časovým program alebo lokálnym opätovným nastavením na chytrej Wi-Fi hlavici. Podľa zistených aktuálnych teplôt reagujú akčné prvky systému tak, aby namerané teploty dosahovali teplôt požadovaných. Systém Evohome môžete ovládať prostredníctvom riadiacej jednotky Evohome Touch Wi-Fi alebo cez aplikáciu vo vašom šikovnom mobilnom telefóne, ktorá je na stiahnutie zadarmo a je v českom jazyku.

Čo obsahuje základná sada Honeywell Evohome?

Riadiaca jednotka Evohome Touch Wi-Fi

evotouchRiadiaci systém EvoHome s kvalitným farebným dotykovým displejom umožňuje kompletné nastavenie jednotlivých zón a vzdialený prístup do systému pomocou inteligentných telefónov so systémom Android a iOS. Nie je potrebné dokupovať ďalšiu internetovú bránu, Wi-Fi adaptér je už integrovaný.

Riadiaca jednotka je v bielej farbe a komunikuje kompletne v českom jazyku. K dostaniu je v prevedení so stojanom alebo na montáž na stenu. Možno dokúpiť aj ďalšie farebné rámčeky.

Viac o riadiacej jednotke Evohome Touch Wi-Fi nájdete tu.

Bezdrôtová termostatická hlavica HR92EE

hr92eeBezdrôtové regulátory vykurovacieho telesa HR92EE komunikujú na frekvencii 868 Mhz. Je to podobná frekvencia akú využíva vaša domáca Wi-Fi sieť. Podľa sily signálu vašej Wi-Fi možno teda odhadnúť dosah systému Honeywell Evohome. Hlavica má veľký podsvietený displej s nastaviteľnou polohou pre dobrú čitateľnosť. Displej sa rozsvieti, akonáhle stlačíte tlačidlo alebo otočíte kolieskom. Teplotu je možné kedykoľvek ručne zmeniť.

Systém tiež rozpozná, keď je v miestnosti otvorené okno a sám ventil kúrenia uzavrie. Nie je teda problém inštalovať referenčnú hlavicu k oknu. Inštalácia hlavice je veľmi jednoduchá a nie je potrebné vypúšťať vodu z kúrenia. Hlavica má závit M30 x 1,5 aj adaptér na 28 x 1,5.

Viac o bezdrôtovej termostatickej hlavici HR92EE nájdete tu.

Bezdrôtová reléová jednotka BDR 91

bdrBezdrôtová reléová jednotka umožňuje riadiť váš kotol. V prípade, že systém Evotouch vyšle požiadavku na zopnutie zdroja tepla, je signál bezdrôtovo prenesený do reléovej jednotky, ktorá zdroj tepla zopne. Jednotka BDR 91 má prepínacie relé a možno ju pripojiť k väčšine kotlov. Kompatibilitu s vaším kotlom s nami môžete konzultovať.

Viac o bezdrôtovej reléovej jednotke BDR 91 nájdete tu.

V prípade, že máte podlahové kúrenie oplatí sa zakúpiť sadu PTS-4 / PTS-8, ktoré sú cenovo výhodne a obsahujú všetko čo budete potrebovať pre ovládanie cez telefón.

Podlahová sada naviac obsahuje:

Termoelektrický servopohon MT4-230-NC

mt4Termopohon určený pre dvojpolohovú reguláciu otvorené / zatvorené v systémoch vykurovania a chladenia miestností. 

Zónový podlahový regulátor HCE 80

hra80Zónový regulátor pre 5 zón, bez antény, bezdrôtová komunikácia s riadiacou jednotkou EvoTouch. Možno dokúpiť Rozširujúci modul HCS80, ktorý zvýši počet zón na 8.

Externá anténa HRA 80

HCE80Externá anténa pre zónový regulátor HCE 80.

Bezdrôtový jednozónový priestorový termostat ROUND Honeywell T87RF2025

620x620_bezdratovy-jednozonovy-prostorBezdrôtový digitálny izbový ovládač je určený pre komunikáciu so systémom Evohome. Pomocou veľkého otáčavého kolieska ľahko nastavíte požadovanú teplotu. Navyše je vybavený podsvieteným displejom. Prístroj je napájaný dvojicou batérií typu AA so životnosťou až 2 roky a na ich nízku kapacitu nabitia vás upozorní indikátor

Široká ponuka Honeywell Evohome v e-shope