Čerpadlá do suda pre záhradu

Sudy na vodu sú vynikajúci spôsob ako šetriť vodou a používať ju pre domácnosť. Bohužiaľ sudy nemajú tlak vody - sú voľne stojace, a preto mnoho ľudí využíva kanvu alebo vedierko k naberaniu vody. Keď sa vám nechce vláčiť ťažké kanvice alebo vedrá, je lepšie využiť čerpadlá do suda pre čerpanie vody zo suda s dažďovou vodou. Poďme sa pozrieť na tri možnosti ktorými je možné čerpať a ušetriť si tak námahu.

Externé čerpadlo do suda netreba vkladať priamo do nádoby s vodou, je schopné čerpať rýchlosťou až 6 litrov za minútu. Je to jednoduchý a ľahký spôsob, ako extrahovať vodu zo svojho suda. Môžete tak v okamihu zalievať svoje rastliny na záhrade bez toho, aby ste platili za vodu z vodovodu. Jeho hmotnosť je veľmi nízka a dá sa tak využiť pre viac miest, kam je voda zhromažďovaná.

Batériové čerpadlá do suda sú ďalšou alternatívou, ktorú môžete využiť na vašej záhradke. Nie sú síce tak výkonné ako vyššie uvedené čerpadlá fungujúce na elektrinu, ale sud s objemom 300 litrov zvládnete prečerpať zhruba za hodinu. Tieto čerpadlá bola pôvodne navrhnuté na čerpanie vody z lodí, aby sa nepotopili, a preto iste nebude problém aby zavlažovali váš trávnik. Ďalšou užitočnou vlastnosťou je, že ich môžete dať priamo do suda s vodou a s pomocou 3 batérií čerpať až po dobu 5 hodín.

Nemáte čas alebo financie na používanie batériových alebo elektrických čerpadiel? Potom poslednou alternatívou je čerpanie manuálne. Nenechajte sa zmiasť, tieto čerpadlá sú schopné prečerpať až 200 litrov za hodinu - záleží na vašej sile. Len si to zoberte, 200 litrov za hodinu, skoro celý sud bez toho, aby ste spotrebovali jediný watt elektrickej energie alebo museli míňať za batérie. Pri zvážení týchto vecí je ručné čerpadlo do suda iste alternatíva, o ktorej by ste mohli uvažovať.

Ako vidíte, existuje niekoľko variantov čerpania a ani jeden z nich nie je tým "lepším". Je však jasné, že ak sa rozhodnete zavlažovať pomocou dažďovej vody, čerpadlá vám môžu riadne uľahčiť prácu.