Čerpadlá ku kotlu

Obehové kotlové čerpadlá sú neoddeliteľnou súčasťou dnešných moderných kotlov, využívané pre ohrev úžitkovej vody alebo vykurovanie. Vo väčšine prípadov sú výrobcom kotlov dodávané v špecifickom a neštandardnom prevedení, ktoré je závislé na požiadavkách konkrétnych výrobcov kotlov, teda nemožno ich ľahko nahradiť.

Kotlové čerpadlá sú súčasťou väčšiny kotlov a zaisťujú cirkuláciu vody v vykurovacích systémoch, alebo rozvodoch teplej úžitkovej vody. Jedná sa o sortiment pri ktorom je pri nákupe obzvlášť dôležité striktne dodržať pokyny pre nákup, prípadne výber vopred konzultovať s odborníkmi.

Kotlové čerpadlá v našej ponuke sú takzvané OEM výrobky, teda produkty špeciálne vyrobené pre výrobcov kotlov, ktoré sa obvykle nedostávajú do bežnej distribučnej siete. Aj z tohto dôvodu je tento sortiment ponúkaný len u vybraných predajcov, medzi ktoré patrí aj spoločnosť BOLA s.r.o.

Ako vybrať kotlové čerpadlo?

Kotlové čerpadlá sú produkty, ktoré prakticky nemožno nahrádzať - pri nákupe nového musí byť výrobok vždy určený priamo pre daný typ kotla.

Pri voľbe nového dielu by tak vždy malo zodpovedať produktové označenie. Na každom obehovom čerpadle nájdete unikátne objednávacie číslo výrobku, podľa ktorého sa veľmi ľahko spozná, pre ktorého výrobca kotlov je dané čerpadlo určené. Jedno čerpadlo je zvyčajne kompatibilné s niekoľkými radmi kotlov.

Ako príklad uveďme nasledujúce dva produkty:

Čerpadlo Grundfos UPS 15-55 Ciao Dakon je vhodné pre kotly DAKON:

  • BEA 24BT, BEA 24BK, DUA PLUS 24CK,
  • DUA PLUS 24CT, DUA PLUS 24RT

Čerpadlo WILO NFHUL 15/5-3 PROTHERM je vhodné pre kotly PROTHERM:

  • LEOPARD 24 BOV(15); LEOPARD 24 BTV(15); LEV 20 KKZ;
  • LEV 30 KKZ; PANTHER 12 KOO(15); PANTHER 12 KOO(17);
  • PANTHER 12 KTO(15); PANTHER 12 KTO(17); PANTHER 24 KOO(15);
  • PANTHER 24 KOV(15); PANTHER 24 KOVLN(15); PANTHER 24 KTO(15);
  • PANTHER 24 KTV(15); REJNOK 6-28 K11,K12

V našej ponuke nájdete čerpadlá pre kotly Dakon, Protherm, Hermann, Baxi, Thermona, Vaillant, Viadrus aj ďalšie. Ak si s výberom neviete rady, radi vám pomôžeme.

Možno u kotlových čerpadiel nájsť náhrady?

Pri hľadaní prípadnej náhrady je nutné dodržať UPS-typ čerpadla, jeho výtlačnú výšku, maximálny tlak, stupeň krytia, priemer zadnej časti čerpadla a podobne. V dôsledku je teda prakticky nemožné nahrádzať bez predchádzajúceho uváženia tieto prispôsobené čerpadlá štandardnými.

Pokračujte na ponuku čerpadiel ku kotlu v e-shope