Pri klasických termostatoch je možné nastaviť napevno teploty a časy vykurovania. Ako náhradu bežného termostatu vám ponúkame chytrý termostat, vďaka ktorému môžete ovládať teploty vo vašom dome alebo byte odkiaľkoľvek na diaľku cez mobilný telefón. Chytré termostaty ale ponúkajú aj ďalšie užitočné funkcie.

Ponúkame hneď tri varianty riešenia:

Termostat Siemens RDS 110

Siemens RDS 110 je šikovný termostat, ktorý možno ovládať dotykovo alebo cez mobilnú aplikáciu. Jeho pomocou je možné ovládať kotly na plyn, tuhé palivá i drevo.

Termostat ponúka týždenný program, ktorý zaisťuje automatickú prevádzku. Oproti bežne dostupným termostatom ponúka RDS 110 6 senzorov pre maximálnu presnosť:

 • Senzor teploty,
 • Senzor kvality vzduchu: termostat rozlišuje dobrú, strednú a zlú kvalitu ovzdušia,
 • Senzor vlhkosti: vďaka tomuto senzoru je možné k termostatu pripojiť zvlhčovač, popr. odvlhčovač a ten ovládať pomocou aplikácie,
 • Senzor prítomnosti osôb: senzor rozpozná vašu prítomnosť na vzdialenosť 1,8 metra a prepne sa z funkcie "útlmu" do funkcie "Komfort",
 • Senzor vzdialenosti: ak senzor zaznamená priblíženie vašej ruky na vzdialenosť 0,8 metra termostat rozsvieti displej,
 • Senzor intenzity svetla: vďaka tomuto senzoru termostat nastaví jas displeja.

Viac o termostate RDS 110

Honeywell Lyric T6

Termostat Honeywell Lyric T6 vám umožní ovládanie kúrenia prostredníctvom telefónu alebo tabletu prakticky odkiaľkoľvek. Jednou z predností termostatu Honeywell Lyric T6 je tzv. geofencing, kedy aplikácia Honeywell home pomocou polohy vášho smartfónu určí, či ste doma alebo nie a podľa toho nastaví vykurovacie systémy.

Honeywell Lyric T6 je súčasťou platformy Lyric, do ktorej ďalej patrí bezpečnostná kamera C1, C2 a detektor úniku a zamrznutiu vody W1 Wi-Fi.

Vlastnosti:

 • Týždenný program,
 • Drôtová i bezdrôtová verzia,
 • Spolupracuje s aplikáciami Apple HomeKit a Amazon Echo,
 • Možnosť riadenia pomocou osobnej asistentky Siri.

Viac informácií o termostate Honeywell Lyric T6

sada honeywellHoneywell sada Y87RFC2074

Sada Honeywell Y87RFC2074 sa skladá z bezdrôtového termostatu Honeywell Round, reléovej jednotky BDR 91, ktorá je určená na spínanie zdrojov tepla, a internetovej brány RFG100. Vďaka tej môžete kúrenie ovládať cez aplikáciu vo vašom smartfóne.

Termostat je bezdrôtový, nie je nutné káblové prepojenie s kotlom.

Vlastnosti:

 • Napájanie pomocou 2 ks alkalických batérií so životnosťou min. 2 roky,
 • Indikátor slabnutia batérie,
 • Týždenný program,
 • Aplikácia je v českom jazyku,
 • Sada je kompletná, nie je potrebné žiadne ďalšie príslušenstvo.

Viac o Honeywell sade Y87RFC2074

Najčastejšie položené otázky ohľadom chytrých termostatov

Áno, a to pomocou termostatu Siemens RDS 110, ktorý má dva reléové výstupy. V prípade potreby tak možno k termostatu pripojiť zvlhčovač, odvlhčovače alebo prípravu teplej vody pre domácnosť. Všetko navyše je možné ovládať ako lokálne, tak aj prostredníctvom aplikácie v smartfóne.

U termostatov RDS 110 od spoločnosti Siemens a termostatu Lyric od spoločnosti Honeywell to nie je nutné.

Termostat RDS 110 vďaka zabudovanému senzoru dokáže na vzdialenosť 1,8 metra rozpoznať prítomnosti osôb. Vďaka tomu sa automaticky prepne z funkcie "Útlm" do funkcie "Komfort". Túto funkciu možno v nastavení termostatu vypnúť.

Termostat Lyric od spoločnosti Honeywell sa vie prispôsobiť vášmu životnému rytmu. A to vďaka funkcii Geofencing. Aplikácia Honeywell home pomocou polohy vášho smartfónu určí, či ste doma alebo nie a podľa toho nastaví vykurovacie systémy.

Termostat Lyric T6 je súčasťou platformy Lyric, do ktorej ďalej patrí bezpečnostná kamera C1, C2 a detektor úniku a zamrznutiu vody W1 WIFI. Každý tento výrobok môže pracovať samostatne, dohromady však predstavujú spôsob ako si lepšie a pohodlne riadiť život.

Termostat Lyric T6 komunikuje s reléovou skrinkou prostredníctvom šifrovaného vysokofrekvenčného signálu. Tento signál sa líši od signálu ostatných bezdrôtových systémov vrátane Honeywell Evohome. Z tohto dôvodu nie je možné komponenty platforiem Honeywell a Lyric kombinovať.

Ak mate záujem o viaczónovú reguláciu, viac informácií nájdete tu: Vykurovanie s Honeywell Evohome