Chytrý termostat Honeywell Lyric

Digitálny programovateľný termostat Honeywell Lyric T6 je ďalším z radu produktov zo skupiny smart home – teda chytrej domácnosti. Tento inteligentný termostat vám umožní ovládanie kúrenia prostredníctvom telefónu alebo tabletu prakticky odkiaľkoľvek. Stačí len pripojenie k internetu. Chytrý termostat funguje cez Wi-Fi.

Spoločnosť Honeywell ponúka tento výrobok v dvoch variantoch – Lyric T6 je pevný drôtový termostat na stenu, zatiaľ čo Lyric T6R je mobilné bezdrôtové zariadenie, které má stojanček pre inštaláciu na rovnú plochu (napríklad na stôl). Inteligentný termostat Lyric T6R je tak ideálny do domácnosti. Vyžaduje len napájanie zo siete, komunikuje bezdrôtovo s riadiacou jednotkou kotla.

Lyric sa ovláda pomocou aplikácie Honeywell Home, ktorá je zadarmo k stiahnutiu v obchodoch App Store (pre zariadenia so systémom iOS) a Google Play (pre Android). Vďaka mobilnej aplikácii je veľmi jednoduché nastaviť, aby sa vybraná miestnosť u vás doma vykurovala v určitú hodinu na požadovanú teplotu. Alebo aby všetky kúrenia pracovali súbežne a pri stálej teplote. V prípade termostatov T6 aplikácia umožní vytvoriť viac zón.

Chytrý termostat Honeywell Lyric možno programovať na diaľku, takže si môžete zaistiť teplo domova napríklad pri príchode z práce alebo pri návrate z dovolenky. Digitálny programovateľný termostat Honeywell Lyric T6 pochopiteľne zaistí kontrolu nad vykurovaním napríklad na chate či chalupe. Veľkou výhodou je možnosť nastaviť týždenný vykurovací rozvrh. Užívateľské rozhranie v aplikácii Honeywell Home umožňuje vykonávať zmeny rýchlo a hlavne prehľadne.

Chytré riadenie Honeywell Lyric zistí, ako dlho trvá vykurovacej sústave vo vašej nehnuteľnosti ohrev na správnu teplotu, vďaka tomu už nikdy nebudete musieť odhadovať, kedy začať kúriť - a ešte ušetríte náklady za energie. V tomto prípade je veľmi vítanou funkciou inteligentného termostatu Honeywell Lyric sledovanie geografickej polohy, teda geofencing. Tá dokáže riadiť vykurovanie na základe vašej polohy. Funkciu oceníte predovšetkým keď nemáte pravidelný denný rozvrh a domov prichádzate v rôznych časoch. Termostat Honeywell Lyric sa ovšem automaticky prispôsobí vášmu životnému rytmu. Mobilná aplikácia podľa polohy smartphonu či tabletu určí, či ste mimo domova (reguláciou kúrenia na najnižší výkon šetrí energiu), alebo sa vraciate domov (zopne kúrenie s predstihom a nastaví príjemné teplo, keď dorazíte).

Výhodou je tiež kompatibilita výrobku s Apple Homekit, Google Assistant a Amazon Alexa a ďalšími prvkami pre chytré domácnosti. Ale pozor - výrobca Honeywell upozorňuje, že chytrý termostat Lyric nemožno použiť vo vykurovacom systéme evohome. Inak je však termostat T6 vhodný pre väčšinu teplovodných systémov vykurovania. Lyric funguje v spojení s kombinovanými aj so štandardnými plynovými či olejovými kotlami.

Honeywell Lyric T6 je súčasťou platformy Lyric, kam ďalej patria bezpečnostná kamera C1, kamera C2 a detektor úniku a zamrznutia vody W1 Wi-Fi. Toto príslušenstvo prepojíte s termostatom Lyric T6 pomocou aplikácie Honeywell Home a získate tak ďalšie bezpečnostné funkcie. Každý produkt z tejto rady môže pracovať samostatne, ale spolu dohromady tvoria spôsob, ako sa komfortne starať o domácnosť.

Honeywell Lyric T6 možno objednať i na partnerskom obchode evohome.cz