Chytrý ventil Peveko

Chytrý ventil od rodinnej firmy Peveko patrí do skupiny zaujímavých výrobkov smart home – teda inteligentnej domácnosti. Tento ventil váš byt, dom či chatu alebo chalupu ochráni pred vytopením. Už pri malom úniku vody šikovný ventil automaticky uzavrie prívod vody. Nezáleží teda na tom, aký je charakter poruchy - či praskne potrubie, netesní záchod, alebo sa rozbije práčka v kúpeľni.

Chytrý ventil PEVEKO funguje vďaka takzvanému senzoru zaplavenia, ktoré je malé, bezdrôtové a inštaluje sa väčšinou na zem alebo do miest, kde môže prísť najrýchlejšie do kontaktu s unikajúcou vodou - tak, aby bol signál hneď poslaný do ventilu. Odporúčané umiestnenia sú pod drez, umývadlo alebo vaňu, pri WC, práčke alebo umývačke.

O všetkom dianí vás chytrý ventil informuje cez mobilnú aplikáciu. Možno ho ovládať cez internet vďaka WiFi. Takže môžete riadiť ventil, nech už ste kdekoľvek. Nevadí, keď zabudnete doma alebo na chalupe vypnúť prívod vody. Šikovný ventil vďaka bezdrôtovému spojeniu môžete ovládať pohodlne aj v zle dostupných priestoroch domácnosti.

Pokiaľ si zakúpite ďiaľkový ovladačtakzvanú kľúčenku – alebo GSM modul, môžete šikovný ventil riadiť pomocou SMS, aj keď nie ste pripojení k internetu. Váš majetok tak budete vždy mať pod kontrolou, stačí na to mobil či tablet.

Chytrý ventil môžete pripojiť k zabezpečovacím systémom alebo riešením smart home. V tomto prípade navyše nezáleží na značke, pretože výrobok od spoločnosti Pevek je kompatibilný so systémami rôznych výrobcov.

Výhodou chytrého ventilu je integrovaná batéria s výdržou až 12 hodín, takže ani prípadný výpadok prúdu bezprostredne neohrozí váš domov pred vytopením. Ventil je napájaný cez USB adaptér z elektrickej siete. Vďaka nízkej spotrebe však môžete ventil napájať aj cez solárny článok. Výdrž batérie sa dá predĺžiť aj pomocou vhodnej powerbanky. Nepotrebujete teda ani elektrickú prípojku ani slnko. Batériu možno v neposlednom rade tiež ľahko vymeniť.

Chytrý ventil je typovo guľový kohút s elektropohonom, uzatvárací a dvojcestný. Vyrába sa z nerezovej ocele (čo garantuje dlhú životnosť), má certifikáciu na pitnú vodu a je určený až do teploty 90 °C a tlaku do 8 bar (obvykle však medzi 2 a 4 bar). Chytrému ventilu nevadí ani striekajúca voda – IP 54.

Spotrebitelia určite ocenia, že ventil sa dá otvoriť ručne, súčasťou každého balenia je totiž tiež páka k ručnému ovládaniu. A keďže je šikovný ventil vybavený koncovými spínačmi, vždy spoznáte, či je ventil v polohe otvorené či zatvorené. Informáciu zariadenie pošle do mobilnej aplikácie.