Elektromagnetický ventil Danfoss EV220B

O spoločnosti Danfoss

damnfoss log

Spoločnosť Danfoss založil 1. septembra 1933 Mads Clausen na farme svojich rodičov v Nordborgu. Od tej doby sa firma rozrástla až na jedného z popredných svetových dodávateľov energeticky efektných a priekopníckych riešení.

Elektromagnetický ventil Danfoss EV220B

danfoss ventil

Od spoločnosti Danfoss ponúkame univerzálny elektromagnetický ventil pre použitie na vodu, stlačený vzduch, plyn, paru i olej.

Ide o dvojcestný nepriamo ovládaný elektromagnetický ventil s funkciou NC (bez napätia zatvorené), ktorý je možné použiť v širokej škále aplikácií. Telo ventilu je vyrobené z mosadze s NBR tesnením. Súčasťou ventilu je aj vstavaný filter, ktorý chráni pilotný systém ventilu a je samočistiaci.

Elektromagnetické ventily Danfoss EV220B ponúkame v prevedení s napájaním 230 VAC, 24 VAC a 24 VDC.

Výhody ventilu Danfoss

danfoss_elektromagneticky_ventil

1 Clip-On cievka
Vďaka systému nacvakávacej cievky je montáž i demontáž možná bez použitia nástrojov.

2 Rad cievok až po krytie IP67
Vďaka širokej ponuke cievok s krytím od IP00 do IP67 ponúka optimálne riešenie pre rôzne aplikácie.

3Lepšie tlmenie vodného rázu
Optimalizovaný tvar zostavy membrány a vyrovnávacia tryska znižujú vo všetkých ventiloch vodný ráz až na 1,5 baru (podľa normy EN 6030-2-8, pri skúšobnom tlaku 6 barov).

4 Odolnosť voči znečisteniu
Ventil má vstavaný filter, ktorý je samočistiaci. Pokiaľ dôjde k zaneseniu vyrovnávacej trysky nečistotami, ľahko sa sama vyčistí.

Inštalácia ventilu Danfoss EV220B

Inštalácia ventilu:

směr toku1. Aby mohol elektromagnetický ventil správne fungovať, musí byť nainštalovaný tak, aby šípka na tele ventilu smerovala v smere toku.

upevnění potrubí

2. Potrubie musí byť na oboch stranách ventilu bezpečne upevnené.

3. Pri aplikácii skúšobného tlaku musia byť všetky ventily v systéme otvorené. Sú tri spôsoby, ako to urobiť:

zkušební tlak

  • Pripojiť napätie k cievke
  • Otvoriť ventily ručne (ak je kdispozícii príslušenstvo pre manuálne otvorenie)
  • Pripojením permanentného magnetu Danfoss

Nezabudnite naskrutkovať otváraciu jednotku späť (v smere hodinových ručičiek) ešte pred spustením systému, inak sa ventil nebude môcť zatvoriť.

utahování

4. Pri uťahovaní spojov vždy použite protisilu, tzn. použite kľúč na tele ventilu i na šróbenie potrubia.

Výstřižek

5. Pred inštaláciou elektromagnetického ventilu vždy prepláchnite potrubie. Pokiaľ sú v médiu nečistoty, treba pred ventil namontovať filter.

Instalace cívky:

cívka

1. Danfoss odporúča, aby sa elektromagnetický ventil montoval s cievkou vo zvislej polohe. Minimalizuje sa tak riziko hromadenia nečistôt v armatúrne rúrke. Vždy sa uistite, či je správne prevádzkové napätie cievky.

cívka kolík

2. Cievka má tri kolíky. Prostredný kolík je označený podľa obrázku (vľavo) a musí byť použitý na uzemnenie. Dva zostávajúce kolíky sú vývody cievky a každý z nich môže byť použitý buď ako fáza, alebo ako nulový vodič. Vývody možno použiť podľa potreby pre fázu, alebo pre nulový vodič.

sdf

3. Pozor u vysokovýkonného typu ventilu!

Pri montáži nacvakávacej cievky stačí cievku zľahka pritlačiť na armatúru, kým sa nezacvakne. Pred nasadením cievky by sa na armatúrnu rúrku mal nasadiť O-krúžok. Káblová priechodka musí byť vždy správne zaskrutkovaná.