Grundfos Scala1 - tichá domáca vodáreň s hygienickým atestom

NOVINKA firmy Grundfos SCALA1 je moderná plne vybavená automatická domáca vodáreň. Skladá sa zo samonasávacej hydrauliky, riadiacej jednotky, tlakovej nádoby, tlakového snímača a spätnej klapky.

Tým, že domáca vodáreň SCALA1 obsahuje všetky potrebné komponenty, je pripravená na rýchlu a jednoduchú inštaláciu ihneď po vybalení z krabice.

Vďaka vstavanej technológii Bluetooth môže vodáreň priamo komunikovať s chytrým mobilným telefónom, do ktorého zadarmo nainštalujete aplikáciu Grundfos GO. Jej prostredníctvom dosiahnete na pokročilejšie nastavenia a prispôsobenie chodu, než je možné z ovládacieho panela vodárne.

Domáca vodáreň SCALA1 je určená pre zaistenie čerpania dodávky pitnej vody pre rodinné domy z kopaných studní či plytkých vrtov do 8m hĺbky. Tiež ju možno použiť pre posilnenie tlaku v bytoch a domoch pri slabom tlaku vody na koncoch vodovodných radov. Je dobrým pomocníkom pri zaistení dodávky vody z nádrží a nádrží na chalupách a záhradkách. Vďaka svojej funkcii časovača (cez chytrý telefón) je predurčená tiež pre závlahové systémy. SCALA1 myslí aj na nepríjemné chvíle havárie. Je preto vybavená chytrou funkciou nechceného odberu (prasknuté potrubie). Táto funkcia zastaví vodáreň, ak nepretržite beží určitú dobu, dĺžku doby si môžete nastaviť opäť cez chytrý telefón.

Vodáreň sa zopne vo chvíli, keď otvoríte odberné miesto a tým klesne v systéme tlak a vypne hneď ako bude odber vody ukončený (prietok). Domáca vodáreň SCALA1 je vhodná pre vnútorné i vonkajšie inštalácie, ale nesmie zmrznúť. SCALA1 je výnimočne tichá vďaka špeciálnej Grundfos technológii, kedy čerpaná kvapalina obklopuje celé vnútorné ústrojenstvo a pohlcuje do seba hluk. V bežnej prevádzke je hluk nižší ako 55 dB (A). Pre lepšiu predstavu možno túto hodnotu porovnať s hlučnosťou bežných práčok, 46-60 dB.

SCALA1 má ochranné funkcie, ktoré predlžujú jej životnosť a zvyšujú spoľahlivosť v zásobovaní vodou. Ochrana proti chodu nasucho - vodáreň je odstavená, keď je nedostatok vody v studni či nádrži, alebo keď je uzavretý prívodný vodovod (v aplikáciách posilňovanie tlaku). Funkcia proti cyklovaniu zabraňuje častému zapínaniu a vypínaniu v prípade kvapkajúcich kohútikov, alebo pretekajúcej toalety (upozornenie alarmom).

Prelomová je technická špecialita tejto vodárne. Ak potrebujete dosiahnuť väčšieho prietoku (až 10 m3 / h), alebo ak chcete mať 100% zálohu, môžete si zaobstarať vodáreň TWIN (zdvojenie). Pomocou špeciálnej Grundfos sady príslušenstva prepojíte dve vodárne medzi sebou ako hydraulicky, tak komunikačne - elektronicky. V tejto sade je základová doska, prepojovacie rúrky s ventilmi, komunikačný kábel oboch elektronik aj upevňovacie skrutky. Všetky chytré funkcie sú samozrejme obsahom aj tohto zdvojeného prevedenia TWIN.

Takto prepojené dve vodárne môžete prevádzkovať v dvoch režimoch, podľa toho, čo od nich očakávate. Prevádzkové režimy volíte cez chytrý telefón s GO Remote. Pokiaľ chcete mať čerpadlá rovnako využívané, zvolíte buď počet zopnutí, alebo dĺžku prevádzkovej doby, než sa čerpadlá medzi sebou vystriedajú. Čerpadlá potom zmenia prioritu, ktoré sa zapne ako prvé zakaždým, keď vyprší nastavená hodnota dĺžky prevádzkovej doby, alebo počet zopnutí.

Ak očakávate väčší výkon (prietok), je tu režim "Prevádzka/pomoc" - obe čerpadlá bežia súčasne, tak, ako je u Grundfos očakávané - chytro. Keď prvé čerpadlo už nezvláda uspokojovať dopyt na strane odberu, priskočí na pomoc druhá vodáreň.

Ak očakávate 100% zálohu, využijete funkciu Prevádzka/záloha. Pobeží vždy iba jedno čerpadlo, druhé čerpadlo je záložné.