Honeywell Evohome často kladené otázky

Najčastejšie otázky týkajúce Evohome, na ktoré sa nás zákazníci pýtajú sú uvedené nižšie. Pokiaľ nebude odpoveď na vašu otázku uvedená tu, pozrite sa prosím na Stránky podpory Honeywell Evohome. Ak stále nemôžete nájsť odpoveď ktorú hľadáte, neváhajte nás kontaktovať!

'COMMS FAULT' znamená, že riadiaca jednotka Evohome neprijíma žiadny signál od iného zariadenia. To môže byť spôsobené niekoľkými príčinami. Avšak, hlavným dôvodom je bežne to, že Evohome riadiaca jednotka nebola správne spárovaná s ďalším Evohome zariadením alebo je prenos signálu rušený iným RF zariadením a veľlmi veľkou prekážkou. Prvým krokom by mal byť test RF signálu. Ten spustíte na riadiacej jednotke Evohome výberom funkcie 'System test'. Test je popísaný na strane 29 inštalačného manuálu. Ak je RF signál slabý, potom potrebujete premiestniť zariadenie do menej rušenej polohy. Ak test ukáže silný signál, potom skúste nájsť inú príčinu, ktorá by mohla prenos ovplyvňovať. Ako posledná možnosť zvoľte znovu spárovanie zariadení, alebo aspoň časti s chybou 'COMMS FAULT'. Toto musí byť vykonané kompletným rozpárováním a opätovným spárovaním.

Systém Evohome využíva TPI (Time Proportional & Integral) riadenie. Systém nebude čakať, až vaša miestnosť vychladne, aby ju znova vykúril. Namiesto toho sa naučí všetko o Vašich zónach a bude ich riadiť ako je potrebné, aby ich udržal v príjemnom nastavení. Na dosiahnutie tejto funkcie Evohome využíva pokrokový riadiaci systém, ktorý predpokladá zaťaženie a dopyt tepla pred tým, než miestnosť vychladne a pridá požadované množstvo energie priamo do vybranej miestnosti. Pri nastavení hodnôt v proporčným pásme môže dochádzať k častému vypínaniu a zapínaniu reléovej jednotky BDR91. To je úplne bežné a je to spôsob, ktorým TPI termostaty zaisťujú izbovú teplotu.

Riadiaci systém Evohome umožňuje ovládať až 12 na sebe nezávislých zón vrátane zásobníka teplej úžitkovej vody (TÚV). Každá zóna má svoj vlastný týždenný časový program. Teplotu je možné rýchlo a efektívne prispôsobiť jediným dotykom na EvoTouch, digitálnej hlavici alebo mobilnej aplikácii.

Jednou z hlavných výhod sady Evohome je, že jej prvky spolu komunikujú bezdrôtovo na frekvencii 868 Mhz. Pri inštalácii netreba sekať do steny, čo šetrí peniaze i čas. Obvyklý dosah komunikácie v podmienkach stavby je okolo 30 metrov, čo je dostačujúca vzdialenosť aj pre rodinný dom. Dosah Honeywell Evohome je možné overiť jednoduchým testom. Ku kotlovej jednotke skúste nainštalovať wi-fi modem, následne v hornom poschodí alebo najvzdialenejšej izbe zistite, či má signál dostatočnú silu - napríklad načítaním stránky na mobile.

Keď dosiahne wi-fi, malo by všetko fungovať. Rádiový signál pre ovládanie hlavíc je typicky "o niečo" silnejší ako spomínaná wi-fi.

Hlavice HR92EE sú jedny z najtichších na trhu, čo iste oceníte v spálni, kde vás nebudú rušiť pri spánku. Hlavice sa napájajú dvomi batériami typu AA, ktoré vydržia asi 2 roky. Na vybíjanie batérií vás hlavica upozorní blikaním a zobrazením znaku batérie.

Nepotrebujete. Riadiaca jednotka EvoTouch má integrovaný WiFi adaptér, pomocou ktorého ju pripojíte na vašu domácu WiFi sieť.

Áno, bude. Viac okruhov podlahového kúrenia a radiátor je možné napárovať na jednu vykurovaciu zónu, ktorú môžete pohodlne riadiť cez aplikáciu Honeywell vo vašom smartfóne.

Inštalácia viac Wi-Fi termohlavíc v jednej miestnosti nie je problém, je ale nutné určiť jednu, ktorá bude snímať teplotu. Ostatné Wi-Fi termohlavice budú riadiť len prietok do radiátora. V prípade, že nemáte využitých všetkých 12 vykurovacích zón, môžete miestnosť rozdeliť na viacero zón a riadiť tak každý radiátor oddelene.

Nie je potrebné kupovať celý Honeywell Evohome. K riešeniu postačí zakúpenie sady pre riadenie jednozónovej regulácie Y87RFC2074 + 1 x Honeywell Round T87RF2025.

Sada Y87RFC2074 sa skladá z bezdrôtového termostatu Honeywell Round (jeden termostat Honeywell Round do každého apartmánu), reléovej jednotky BDR 91, ktorá je určená na spínanie zdroja tepla. Nechýba v nej ani internetová brána RFG 100, vďaka ktorej môžete kúrenie ovládať cez aplikáciu vo vašom smartfóne.

Viac o sade Y87RFC2074 nájdete tu.

Nemusíte. V prípade, že nechcete ovládať kúrenie cez telefón, postačí zakúpenie inteligentnej digitálnej hlavice Honeywell TheraPro HR90EE. V prípade, že by ste do budúcna uvažovali o zakúpení Evohome, odporúčame zakúpenie digitálnej hlavice HR92EE.

Viac o termostatickej hlavici HR90EE a HR92EE nájdete tu

Áno, systém Honeywell Evohome funguje pre väčšinu kotlov bez ohľadu na palivo. Výnimkou sú kotly s vlastnou komunikáciou napríklad značiek Opentherm alebo Modus. Ku snímaniu kotlov slúžia kotlové relé, ktoré sa zapoja na svorky napájania kotla.

Nepotrebujete. Honeywell Evohome sa synchronizuje s Honeywell cloudom podľa vnútorného identifikačného čísla každej jednotky Evohome. To znamená, že sa k svojmu zariadeniu môžete pripojiť odkiaľkoľvek na svete pomocou aplikácie vo vašom smartfóne.

Široká ponuka Honeywell Evohome v e-shope