Najčastejšie položené otázky ohľadom elektromagnetických ventilov TORK

Na vodu použite typ T-GP (general purpose).

Pokiaľ bude para do 5 barov a teploty 160 ° C vyberte typ T-B 201-205.
Pokiaľ bude para do 3 barov, teploty 140 ° C a pripojenie väčšie ako DN 25 vyberte typ T-B 206-208.

Na olej (diesel) je potrebné použiť Vitonu, NBR manžety alebo teflón. Pre tieto aplikácie môžete použiť rad T-Y. Manžetu možno tiež vymeniť v štandardných ventiloch na vodu (T-GP).

Elektromagnetický ventil NO čiže normálne (bez prúdu) otvorený je typ, ktorý končí písmenom N alebo A napr. T-GPA, alebo T-GZN.

Nejde o chybu, ventil potrebuje mať na vstupe 0,5 bar. Akonáhle do neho pustíte médium, po prekonaní odporu sa ventil otvorí. Človek na jeden výdych nedokáže vyvinúť tlak 0,5 bar.

Áno, cievky na daný ventil možno prehodiť za iné s odlišným napájaním.

Áno, cievka vydrží teplotu až 180 ° C. Dlhodobé zaťaženie však znižuje jej životnosť a cievka sa môže spáliť.

Cievka nie je stavaná na dlhodobú záťaž. Mala by ventil uzavrieť alebo otvoriť len na krátku dobu. Pre dlhodobé zaťaženie použite PWM konektor, ten zníži zaťaženie až o 88% a cievka sa nebude prehrievať.

Pravdepodobne niečo bráni jeho zatvoreniu. Zvyčajne sa jedná o nečistotu vnútri ventilu. Stačí kamienok o veľkosti 1 mm a ventil sa nezatvorí. Elektromagnetický ventil je teda nutné rozobrať a vyčistiť. Odporúčame inštaláciu filtra.

Pre hľadanie príčiny je nutné elektromagnetický ventil rozobrať. Častou chybou v tele ventilu býva nečistota, či použité nekompatibilné médium napádajúce telo alebo membránu. Tiež môže byť spálená cievka. viac o možných príčinách poruchy nájdete tu.

T-GM je staré označenie, dnes mu zodpovedá označenie T-GP. Akékoľvek značenie aj typ vám pomôžeme nájsť a technicky objasniť. Neváhajte nás kontaktovať.

Možno použiť T-ZR v celom rozsahu dimenzií alebo malé elektromagnetické ventily do DN 15 T-BT 203 alebo GT 103.5.

Pre 100 bar DN 6 použite typ T-GH 101.
Pre 40 bar DN 10 až DN 50 použite typ T-GH.

Najbežnejšie cievky máme modré T-SB 2 (230 V) majú príkon 15-18 W. Cievky na jednosmerný prúd potom 22-28 W.

Bohužiaľ nie, aj keď sú cievky vizuálne podobné. Stačí aby sa líšil priemer otvoru v cievke napríklad len o milimeter a cievka bude bzučať alebo nebude dávať potrebný výkon pre zatvorenie elektromagnetického ventilu.

Široká ponuka elektromagnetických ventilov TORK v e-shope