Ponorné čerpadlá

Čerpadlá pre odvodňovanie zatopených pivníc, čerpanie odpadových vôd v domácnostiach, znižovanie hladiny spodnej vody, vyprázdňovanie bazénov, výkopov, nádrží šácht apod. Ponorné čerpadlá sú určené pre čerpanie čistých, alebo len mierne znečistených neagresívnych vôd s obsahom pevných mechanických nečistôt do priemeru max. 10 -12mm. Pre náročnejšie aplikácie je potrebné použiť čerpadlá kalové.

  • Pre čerpanie čistej vody zo studní a nádrží
  • Priemer čerpadla 5", má atest pre čerpanie pitnej vody
  • Pri variante A je čerpadlo vybavené plavákom
  • Napájenie 230V, v dodávke pripojovací kábel 15m

Wilo TWI 5" -304 EM

Wilo TWI 5" -304 EM

  • Určené pre prepravu čistej vody
  • Max.prietok(Q) 4,5 m3/hod., max.dopravná výška (H) 44m
  • Varianty označené A sú dovybavené plavákovým spínačom
  • Napájenie 230V, spínacia skrinka s kondenzátorom a vypínačom je súčasťou dodávky
  • Hydraulická časť vyrobená z nerezovej ocele
Nestačí? Pokračujte na širokú ponuku ponorných čerpadiel v e-shope

Ponorné čerpadlo pre studne

Hoci čerpadlo zvládne čerpať aj z hĺbky niekoľko desiatok metrov, často je ekonomicky efektívnejšie presunúť čerpadlo dolu k zdroju vody. Túto úlohu najlepšie splnia ponorné čerpadlá. Ponorné čerpadlá sú podlhovasté zariadenia valcovitého tvaru, ktoré sa dobre zmestia do studne. Spodná polovica sa skladá z uzavretého motora, ktorý je spojený s nadzemným zdrojom energie. Skutočné čerpadlo v druhej polovici jednotky sa skladá z obežných kolies, oddelených difuzérom, ktorý poháňa vodu do trubiek a vodovodného rozvodu. V moderných inštaláciách je ponorné čerpadlo, aj mimo váš dom, pripojené trubkou vedúcou podzemím do pivnice. Táto horizontálna rúrka spája potrubie zo studne na adaptér. Funkcia adaptéra je okrem iného umožnenie prístupu k čerpadlu a potrubiu zhora studne, zatiaľ čo čerpá vodu do vodovodného potrubia.

Ponorné alebo prúdové čerpadlo?

Ponorné čerpadlá sú efektívnejšie ako prúdové - sú schopné čerpať väčšie množstvo vody pri rovnakej veľkosti motora. Ich problémom je, že pri akejkoľvek poruche budú musieť byť vyberané z ochranného puzdra, čo je práca skôr pre odborného technika. Avšak ponorné čerpadlá sú štandardne veľmi spoľahlivé a plnia svoju funkciu až po dobu 25 rokov. Výmena čerpadla tak nie je častá. Ponorné čerpadlá môžu byť použité aj v plytších hĺbkach, pozor však na nečistoty, bahno atď., ktoré môžu skrátiť životnosť vášho čerpadla. Pre silne znečistené prostredia odporúčame čerpadlá kalové.