Prečerpávacie stanice

Prečerpávacie stanice odpadovej vody sa používajú pre aplikácie, kde nemožno využiť gravitačné sily pre odtok splaškovej vody odpadovým potrubím. Jedná sa o prečerpanie vody z umývadiel, toaliet, sprchovacích kútov a kondenzátu z kotlov. Na takúto stanicu je možné pripojiť aj viac zdrojov odpadovej vody. Často umožňujú krátkodobé čerpanie vody teplej až 65 stupňov celzia. Často bývajú vybavené rezacím nožom. Prečerpávacie určené pre čerpanie kondenzátu z kotlov sú materiálovo k tomuto určeniu prispôsobené.

  • Kompaktná automatická prečerpávacia stanica
  • Vhodná na čerpanie odpadovej vody z práčky, umývačky, kuchynského drezu, umývadla, vane alebo sprchy

Wilo HiDrainlift 3 3-35

  • Prečerpá fekálie až do výšky 7 m
  • Integrovaný filter s aktívnym uhlím - prevádzka stanice bez zápachu

Grundfos Conlift 1

  • Prečerpávacia stanica pre odvod kondenzátu z kotla
  • Hodnota pH kondenzátu nad 2,5
Nestačí? Pokračujte na širokú ponuku prečerpávacích staníc v e-shope

Tieto čerpadlá bývajú oproti bežným ponorným čerpadlám robustnejšie konštrukciou a môžu čerpať kvapaliny obsahujúce vláknité a pevné mechanické nečistoty, pričom ich sací kôš možno ľahko demontovať a vyčistiť, bez použitia špeciálnych nástrojov. Štandardne sú dodávané so spínacím plavákom, ktorý zabezpečuje udržanie žiadanej hladiny vody. Pri nadmerne znečistenej kalovej vode je nutné použiť čerpadlá s integrovaným rezacím zariadením. Varianty čerpadiel s funkciou autoadapt majú integrované všetky snímače v čerpadle, nie je potrebné k nim dokupovať plavákový spínač a riadiacu jednotku. Čerpadlo sa prispôsobuje aktuálnym podmienkam v nádrži. Kalové čerpadlá nižších výkonov sú spravidla v jednofázovom prevedení (230V), pri požadovanom vyššom výkone čerpadla je nutné voliť variantu v trojfázovom prevedení (3x400V)

KANALIZAČNÉ ČERPADLÁ

Najbežnejšou aplikáciou kanalizačných čerpadiel je ich inštalácia v suteréne kúpeľne, vzhľadom k tomu, že odpadová jímka často býva pod úrovňou domu, je potrebné čerpadlá na čerpanie vody a splašek mimo objekt. Akonáhle máte v pivnici vyhĺbenú jímku či kanalizačnú šachtu je inštalácia kanalizačného čerpadla veľmi podobná inštalácii kalového čerpadla. Hlavným rozdielom je, že budete potrebovať ďalšie vedenie rúrok z vášej pivnice kvôli odstráneniu plynov a zápachu.
Kanalizačné čerpadlá sú navrhnuté tak, aby sa spínali menej často, ale majú väčší krútiaci moment a silu pumpovať vodu s nečistotami a pevnými látkami

KRITÉRIA VÝBERU

Hlavným bodom pri výbere kalového čerpadla je správne zvoliť veľkosť a výkon čerpadla. Výkon je niekedy udávaný v konských silách, pričom väčšina z nich je 0,5 - 1 konskej sily. Veľkosť čerpadla by mala byť založená na množstve odpadových vôd, ktoré potrebujeme čerpať vyjadrené v litroch za hodinu. Všeobecne platí, že sú schopné čerpať medzi 20 000-30 000 litrov za hodinu. Cena čerpadla je závislá na výkone.