Termostaty s týždenným programom

Priestorový termostat s časovým programom je nevyhnutným doplnkom každej modernej domácnosti. Ak hľadáte komfort, pohodlie a ak používate moderné technológie je tento typ termostatu práve pre vás.

Vysoké nároky na dizajn sú pre priestorové termostaty ľahko splniteľnou požiadavkou. V ponuke sú mechanické alebo elektronické. Elektronické spoznáte tak, že majú displej. Dodávajú sa s tlačidlami, kolieskom, ovládaním pod krytom alebo aj dnes najrozšírenejším dotykovým displejom. Základný termostat do priestoru vám umožní nastaviť si komfortnú teplotu požadovanú v priestore a niektoré ešte majú prepínač chladenia, kúrenia alebo ventilátor. Po dosiahnutí nastavenej teploty dôjde k vypnutiu tepelného zdroja. Pokiaľ teplota v priestore klesne pod požadovanú, relé zopne tepelný zdroj a miestnosť sa opäť vykuruje. Tieto termostaty majú časový program, ktorý vám umožní naplánovať si na 7 dní v týždni priebeh kúrenia a to v dvoch režimoch. Prvý je komfortný režim, ktorý neznamená nič iné ako, že je v miestnosti teplo práve na základe nastavenej požadovanej teploty v časovom režime. Druhý útlmový režim je režim, kedy je teplota v miestnosti pod požadovanou teplotou a zvyčajne je nastavený na čas, kedy v miestnosti nikto nie je napr. keď sme v zamestnaní. Termostaty zvyčajne majú predvolených niekoľko schém, ktoré vám uľahčia výber.

Montáž sa vykonáva na stenu do výšky ramien a na druhý koniec miestnosti mimo dosahu kúrenia a slnečného žiarenia. Určite si pred nákupom prečítajte parametre ohľadom napájania pretože niektoré sa napájajú zo siete 230V a niektoré na tužkové batérie (tie sú súčasťou dodávky). Rada na záver: montáž a elektrické zapojenie by mala vykonávať osoba s patričnou kvalifikáciou na elektroinštalačné práce z dôvodu práce s vysokým napätím, inak hrozí úraz.

  • 7 denný program
  • Až 4 časové a teplotné nezávislé zmeny
  • Tlačidlo "Dovolenka" umožňuje významné úspory energie znížením teploty od 1 do 99 dní.
Pokračujte na širokú ponuku termostatov v e-shope