Tlakové spínače pre čerpadlá GRUNDFOS

Spínacie jednotky zaisťujú ovládanie a v niektorých prípadoch aj reguláciu prevádzky čerpadla. Správne zvolený tlakový spínač, prietokový spínač alebo plavákový spínač zaistí nielen správny chod čerpadla, ale tiež predĺži jeho životnosť, zabráni chodu nasucho či dokonca zníži energetické nároky.

Viac informácií o spínacích jednotkách

Ak potrebujete, aby čerpadlo naštartovalo okamžite s otvorením vodovodného kohútika je tlakový spínač ideálnym zariadením, na ktoré sa môžete plne spoľahnúť. Využijete ju v kombinácii s domácimi vodárňami, samonasávacími čerpadlami aj ponornými čerpadlami do studní a do vrtov. Tlakový spínač zabezpečí spoľahlivé spustenie čerpadla a udržanie požadovaného tlaku. Jednotky majú spravidla zabudovanú ochranu proti behu motora nasucho a žiaducou funkciou je aj nadprúdová ochrana motora. Vyspelé riadiace jednotky dokážu udržať stály tlak vďaka regulácii otáčok. O zobrazenie aktuálneho prevádzkového stavu a prebiehajúcej činnosti, informuje prehľadný displej v kombinácii s LED diódami. Pre lepšiu ochranu čerpadla slúži aj prípadný snímač netesnosti.

Napájací kábel býva súčasťou spínacej jednotky, inštalácia nie je nijak náročná a súčasťou balenia je aj návod v slovenskom jazyku. Prevádzka týchto jednotiek je väčšinou úplne bezhlučná, podľa určenia a spôsobu konštrukcie sú často vybavené tiež integrovanou spätnou klapkou.

V ponuke sú spínacie jednotky Grundfos a prietokové snímače Wilo.