Zmäkčovače vody HONEYWELL

Zobraziť filtre

Cenové rozpätie

€ 0 - € 1300

Max. teplota vody

Orientačná kapacita úpravne

Prevádzkový tlak

Redukčný ventil

Veľkosť pripojenia

Máte na vodovodných kohútikoch nevzhľadný biely povlak, životnosť vašich domácich spotrebičov je podpriemerná a ani jedlo nechutí tak, ako inde? Pravdepodobne žijete v oblasti s veľmi tvrdou vodou, ktoré sa nachádzajú na celom území SR. Jednoduchým riešením tohto problému je inštalácia zmäkčovača vody.

Viac informácií o zmäkčovačoch vody

Kalkulátor spotreby

Zmäkčovač je druh úpravne vody, ktorý z vody odstraňuje prebytočné minerály, najmä vápnik a horčík. Tieto minerály sú v pitnej vode bežne prítomné a ich výskyt je v určitej miere žiaduci. Pokiaľ je ich ale nadlimitné množstvo, spôsobujú množstvo problémov:

  • usadzujú sa na batériách a spotrebičoch, kde vytvárajú tzv. vodný kameň, ktorý je nevzhľadný a skracuje životnosť spotrebičov,

  • znižujú účinnosť čistiacich, pracích a kozmetických prostriedkov,

  • vysušujú pokožku a vlasy a zhoršujú kožné ochorenia, najmä atopický ekzém,

  • jedlo uvarené v tvrdej vode je menej chutné.

Obstaraním úpravne vody teda môžete získať množstvo benefitov aj nemalé finančné úspory; investícia do zmäkčovača vody má priemernú návratnosť niekoľko málo rokov.

V našej ponuke zmäkčovačov vody nájdete kvalitné prístroje prednej značky Honeywell, ktoré fungujú na princípe iónovej výmeny s možnosťou nastavenia výstupnej tvrdosti vody. Iónové úpravne vody prebytočné minerály efektívne zachytia a jednoducho ich vyplavia do odpadu. Vy tak budete mať vždy k dispozícii kvalitnú pitnú vodu s optimálnym zložením presne podľa svojich predstáv.