Domáce vodárne WILO

Domáce vodárne sa hodia pre automatické čerpanie vody z vlastnej studne, ale aj pre stabilizáciu tlaku vody v systéme. Ponúkame tradičné produkty s čerpadlom a tlakovou nádobou, aj moderné riešenie vybavené frekvenčným meničom, schopné udržiavať konštantný tlak vody a šetriť energiu.

Viac informácií o domácich vodárňach

Domáca vodáreň slúži pri bežnej prevádzke domácnosti, bez toho aby ste si jej funkciu nejako uvedomovali (za predpokladu, že nie ste pripojení na vodovod). Využívať vodu z vlastných zdrojov je určite významnou úsporou, a to platí aj v prípade, že by vaša studňa treba nespĺňala požiadavky na pitnú vodu. Bežná domácnosť má totiž vysoké nároky aj na takzvanú úžitkovú vodu. Bez spoľahlivo fungujúcej domácej vodárne sa teda len ťažko zaobídeme.

Využitie nájde domáca vodáreň pochopiteľne aj v rekreačnom objekte a tiež v najrôznejších prevádzkach, kde je často značná spotreba vody. Domácu vodáreň tvorí komplet, ktorý sa skladá zo samonasávacieho čerpadla (možno zakúpiť aj samostatne) a vhodne dimenzovanej tlakovej nádoby na vodu. Pre automatické dopúšťanie slúži manostat a presostat, zaisťujúce predpísaný tlak a tým prevádzku vodárne.

Domáca vodáreň nasáva bez problémov vodu zo studne alebo z vrtu s výškovým rozdielom do ôsmich metrov. Ak je prevýšenie väčšie, vhodné riešenie ponúkajú ponorné čerpadlá, ktoré v našom sortimente tiež nájdete.

V našej ponuke nájdete domáce vodárne Wilo a vodárne Grundfos.