Samonasávacie čerpadlá

Zobraziť filtre

Cenové rozpätie

€ 144 - € 446

Sacia výška

Spínací tlak

Tlakový spínač

Samonasávacie čerpadlá sú na povrchu umiestnené čerpadlá, obvykle využívané pre čerpanie vody zo studní, alebo ako súčasť domácich vodární. Ich výhodou je ľahká obsluha aj cenová dostupnosť.

Viac informácií o samonasávacích čerpadlách

Možnosti využitia samonasávacích čerpadiel sú skutočne veľké. Najbežnejšie slúžia samonasávacie čerpadlá na čerpanie čistej alebo len mierne znečistenej vody pre zavlažovanie, kropenie, prečerpávanie, naplňovanie či naopak vyprázdňovanie nádrží. V prípade núdze je možné využiť samonasávacie čerpadlo na čerpanie vody pri zatopení pivničných priestorov či miestností. Tento typ čerpadiel sa vyznačuje veľmi krátkou dobou nasávania a jednoduchou konštrukciou, ktorá tiež prispieva k bezporuchovej prevádzke a nízkej hlučnosti. Motory o vysokom výkone sú pri prevádzke zárukou rýchleho a spoľahlivého čerpania média.

Na výber je niekoľko odlišných prevedení samonasávacích čerpadiel s rôznym výtlakom. Voliť treba podľa konkrétneho účelu, ku ktorému bude samonasávacie čerpadlo najčastejšie používané. Materiálové prevedenie je pochopiteľne nerezové, čerpadlo teda môže byť primeraným spôsobom vystavené aj vonkajším vplyvom, nehrdzavie a nezatuhne ani pri dlhšie trvajúcom odstavení mimo prevádzky a vyžaduje len minimálnu údržbu. Napájanie je riešené klasickým prívodným káblom na 230V so štandardnou zástrčkou. Nechýba ani poistka proti behu naprázdno a čerpá spoľahlivo až do prevýšenia cca 8 metrov.

V našej ponuke nájdete samonasávacie čerpadlá Grundfos a Wilo.