Pokračovaním v prehliadaní tejto stránky súhlasím s použitím súborov cookies (pozri Podmienky používania). Súhlasím

Kalové čerpadlá

Zobraziť filtre

Cenové rozpätie

€ 0 - € 1600

Dĺžka kábla

Max. hĺbka ponoru

Max. prietok

Využitie kalových čerpadiel je dnes veľmi rozšírené. Dobre poslúžia k odčerpaniu nielen čistej vody, ale poradia si aj s vodou dažďovou alebo jemne mechanicky aj chemicky znečistenou. Preto sú ponorné kalové čerpadlá nevyhnutným pomocníkom pre majiteľov rodinných domčekov, rekreačných chát a chalúp, rovnako ako pre remeselníkov, stavebné a rekonštrukciami sa zaoberajúce firmy, údržbárov a ďalších.

Kalové čerpadlá musia byť pomerne robustnej konštrukcie, aby nedochádzalo k ich poškodeniu pri spúšťaní, vyťahovaní aj pri samotnej prevádzke. Tiež mechanizmus ponorného čerpadla musí odolať hrubším nečistotám, ktoré nezachytí ochranné sitko.

Neoddeliteľnou súčasťou kalového čerpadla je aj dobre izolovaný a dostatočne dlhý prívodný kábel pre pripojenie k elektrickej sieti. Plavák alebo plavákový spínač slúži na vypnutie prístroja v prípade, že hladina čerpaných kvapaliny je už nízka a pri prevádzke nasucho by mohlo dôjsť k poškodeniu motora. Motor kalového čerpadla je samozrejme vybavený aj tepelnou poistkou zabraňujúcou jeho prehriatiu.

Pre dokonalé odsatie prípadného kalu (najmä pri použití v odpadových jamách a výkopoch) slúži funkcia 'vírenie' (Twister), ktorou sú niektoré kalové čerpadlá vybavená. Táto funkcia poslúži k rozvíreniu vody aj sedimentov v sacom priestore, takže odstránenie usadenín bude dokonalé. Bráni aj zápachu pri čerpaní, možno ju v niektorých prípadoch aj vypnúť. U každého typu je uvedený jeho výkon aj výtlak.

Ak potrebujete odčerpávať vodu zo zatopenej pivnice, žumpy alebo bazéna sú kalové čerpadlá Grundfos a Wilo ideálnou voľbou.