Cirkulačné čerpadlá pre TUV

Cirkulačné čerpadlá pre teplú úžitkovú vodu (TÚV) nájdu využitie najmä na miestach, kde užívateľ potrebuje horúcu vodu bez strát a nutnosti zbytočného odtáčania studenej vody. Hodí sa predovšetkým pre jedno- a dvojgeneračné domy, v ktorých je zdroj teplej vody ďalej od odberného miesta a voda tak v rúrkach chladne.

Viac informácií o cirkulačných čerpadlách

Primárnym cieľom pre používanie cirkulačných čerpadiel je čerpanie teplej úžitkovej vody (TÚV). Využitie nájdu najmä tam, kde užívateľ v domácnosti potrebuje horúcu vodu a chce ju privádzať bez strát a zbytočného 'odpúšťania' studenej vody v rúrkach. Za týmto účelom sa inštaluje práve cirkulačné čerpadlo, ktoré umožní priviesť najkratšou a najrýchlejšou cestou teplú vodu priamo z bojlera alebo zásobníka na miesto, kde ju chceme používať. Vďaka unikátnej konštrukcii sú tieto čerpadlá uspôsobené na čerpanie vody s vyšším stupňom tvrdosti, uplatnia sa tak aj v regiónoch, kde by inak práve tvorba usadenín mohla robiť problémy. Tieto čerpadlá môžu distribuovať aj veľmi teplú vodu. Vždy je potrebné dbať na pokyny výrobcu a starostlivo ich dodržiavať, tak sa vyhneme prípadným problémom ešte pred ich vznikom.

K prevádzke elektronického cirkulačného čerpadla slúži spoľahlivý elektromotor s minimálnym príkonom, ktorý zaisťuje prakticky bezhlučnú prevádzku s minimálnou spotrebou energie. Synchrónny motor je navyše odolný proti zablokovaniu, tieto mokrobežné čerpadlá spĺňajú najvyšší hygienický štandard a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Sú tiež odolné proti korózii a možno ich v prípade potreby tiež použiť napríklad na čerpanie ďalších kvapalín. Pripojenie je na závit, synchrónny motor je odolný proti zablokovaniu.