Elektromagnetické ventily na vodu

Elektromagnetické ventily majú bohaté využitie pri regulácii prietoku kvapalných a plynných médií – okrem iného sa používajú vo vykurovacích systémoch, vzduchotechnike, zavlažovaní, ale aj v priemysle alebo napríklad lekárstve. Piest elektromagnetického ventilu je ovládaný jednoducho pomocou magnetického poľa, ktoré je vytvorené cievkou a elektrickým prúdom.

Elektromagnetické ventily sú vhodné na vykurovaciu vodu a minerálne oleje, neutrálne plyny aj na rozvod a reguláciu vzduchu. Vždy je potrebné zvoliť zodpovedajúci typ ventilu podľa jeho účelu a primárneho určenia. Dvojcestné ventily slúžia iba na uzavretie a otvorenie prietoku, trojcestný ventil navyše zvládne zmiešavanie a rozdeľovanie médií.

Elektromagnetické ventily na vodu sú dodávané najčastejšie ako komplety - teda vrátane cievky aj konektora. Na telo ventilov na vodu je najčastejšie používaná mosadz, vnútorné komponenty sú zhotovené z nerezovej ocele, čo zaisťuje dlhú životnosť výrobku. Rozmedzie pracovných teplôt ventilu je vždy uvedené v špecifikácii pri konkrétnom type. Tieto ventily nie sú určené na reguláciu prietoku výbušných, zápalných alebo oxidujúcich látok.

Pred elektroventily na vodu odporúčame na zachytenie nežiaducich nečistôt inštalovať filtre na vodu. Montáž s cievkou umiestnenou hore je podmienkou. V našej ponuke nájdete elektromagnetické ventily na vodu značky TORK, Danfoss a Peveko