Filtre na dažďovú vodu

Zobraziť filtre

Cenové rozpätie

€ 43 - € 126

Výrobca

Max. teplota vody

Tlak

Veľkosť pripojenia

Filter na dažďovú vodu zachytáva mechanické nečistoty pri pretekaní vody telom filtra. Filter dažďovej vody zaisťuje nepretržitú dodávku filtrovanej vody.

Čistiace filtre na dažďovú vodu redukujú množstvo cudzích častíc vo vode, akými sú napr. úlomky hrdze alebo zrnká piesku. Pokiaľ je filter na dažďovú vodu navyše vybavený vložkou z aktívneho uhlia, zvládne filtrovať aj rozpustený organický materiál, chlór, pesticídy a insekticídy. Z filtrovanej vody je vďaka tomu odstránený aj nepríjemný zápach.

Filter dažďovej vody sa používa na úpravu a čistenie dažďovej vody pre jednoduché systémy, kde nie je vyžadovaná pitná voda, ako je zalievanie, splachovanie, pranie a ďalšie technické účely.

Ako filtrovať dažďovú vodu?

Filter dažďovej vody sa najčastejšie skladá z viacerých po sebe idúcich vložiek filtra, ktoré nemusia byť vždy súčasťou balenia. Predfilter zadržuje nerozpustené látky. Jemný filter zabraňuje prenikaniu častíc hrdze, piesku a ďalších drobných nečistôt, čím znižuje pravdepodobnosť výskytu korózie. Vložka z aktívneho uhlia potom filtruje rozpustený organický materiál a chlór.