Štvorcestné zmiešavacie ventily

V kúrenárskych aplikáciách a rozvodných aj zmiešavacích systémoch sa výborne osvedčujú moderné štvorcestné zmiešavacie ventily. Telo ventilu je vyrábané najčastejšie z mosadze a zaručuje tak vysokú kvalitu aj dlhú trvanlivosť výrobku vďaka ochrannému spracovaniu DRZ slúžiacemu proti vylúhovaniu zinku. Tieto ventily všeobecne nachádzajú svoje miesto predovšetkým v systémoch vykurovania a chladenia, zdvojená zmiešavacia funkcia umožňuje primiešavať časť teplej vody, ktorá je privádzaná z kotla k vratnej vode z radiátorového okruhu. To slúži na zabezpečenie vyššej teploty vody, vstupujúcej do kotla. Súčasťou štvorcestného zmiešavacieho ventilu je ovládacie koliesko s prehľadnou stupnicou. Rozsah otáčania je u týchto typov ventilov 'dookola' tzn. nemá žiadne koncové dorazy. Stupnicu je možné nastaviť do ľubovoľnej polohy podľa potreby.

V prípade, že bude výhodnejšie ovládať zmiešavací ventil prostredníctvom servopohonu, možno jednoduchou montážou zodpovedajúceho adaptéra ventil prispôsobiť. Okrem servopohonov ESBE možno pre väčšinu typov použiť aj servopohony Belimo.

Pripojenie štvorcestných zmiešavacích ventilov do okruhu sa vykonáva vnútornom alebo vonkajším závitom na tele armatúry, prípadne si môžete vybrať prírubový variant. Telo zmiešavacích kohútov s prírubami je zhotovené zo šedej liatiny.

Ponúkame široký výber štvorcestných ventilov z dielne spoľahlivého výrobcu ESBE.