Termostatické hlavice

Moderný spôsob regulácie teploty v miestnostiach, ktoré sú vykurované pomocou radiátorov, zaisťujú termostatické hlavice. Tie sa montujú na typizovaný závit radiátorového ventilu. Montáž pre priame i rohové radiátorové ventily je rovnaká a zvládne ju aj úplný laik. Vykonáva sa bez použitia náradia len prostredníctvom prevlečnej matice. Termostatické hlavice nepotrebujú k svojej prevádzke žiadny zdroj energie, prinášajú úsporu energie a udržujú v miestnosti zvolenú teplotu. Nie teda divu, že tento spôsob regulácie nahradil pôvodné, dnes už zastarané, otočné ručné kohúty.

Môžete si vybrať typ a prevedenie podľa Vašich potrieb. Termostatické hlavice sú k dispozícii v klasickom prevedení, ďalej variant s oddeleným senzorom alebo s oddeleným ovládaním.

Prevádzka hlavíc je nehlučná a nevyžaduje údržbu. O uzatváranie a otváranie ventilu podľa potreby sa stará kvapalinový senzor - vďaka tomu je regulácia teploty plynulá. Pri umiestnení termostatických hlavíc na verejne prístupných miestach ich je možno proti nechceným zásahom zaistiť pomocou spoľahlivej ochrany.