STIEBEL ELTRON

Zobraziť filtre

Cenové rozpätie

€ 0 - € 0

Nemecká firma STIEBEL ELTRON má dlhoročnú tradíciu, ktorá sa začína už v roku 1924, kedy Dr. Theodor Stiebel, pôvodne sa venujúci predaji teplej vody, vyrobil svoj prvý kruhový ponorný varič v malej berlínskej dielničke. Ďalším významným úspechom bol malý prietokový ohrievač s dvojstupňovou technikou, ktorý bol na svoju dobu doslova revolučným riešením a vzbudil veľký záujem zákazníkov.

Veľký záujem o výrobky so značkou STIEBEL ELTRON znamenal v roku 1937 úspešný nástup na juhoamerický a severoamerický trh, kedy spoľahlivé nemecké výrobky putovali v tú dobu už aj do ostatných krajín všetkých piatich kontinentov. Firma vždy venovala dostatočnú pozornosť vývoju, takže nemecké i zahraničné patenty stále pribúdali.

Konvekčné pece pre priamy ohrev v domácnosti sú populárne dodnes, hoci začiatky ich výroby siahajú už do roku 1964! S nízkymi tarify nočného prúdu prišiel nástup akumulačných pecí, v sedemdesiatych rokoch ako jedni z prvých prišla spoločnosť STIEBEL ELTRON s tepelnými čerpadlami pre systémy obnoviteľných energií. Využitie slnečnej energie bol venovaný program doskových kolektorov, zásobníkov teplej vody a kompletných inštalácií. Prelomom v znížení spotreby a užívateľskom komforte bol prvý plne elektronický prietokový ohrievač v roku 1987. Do programu ďalej pribudli aj klimatizačné prístroje a moderné vetracie systémy s nízkou spotrebou.

Po zakúpení divízie domových inštalácií od firmy Electrolux preberá STIEBEL ELTRON aj značky AEG a Zanker s výrobou vykurovacích systémov, klimatizácie a vetranie. Toto zlúčenie znamenalo rozšírenie firmy o celú jednu tretinu. Následne firma získala aj firmu TATRAMAT s výrobou v Poprade, zameranú na závesné i stojaté zásobníky. V roku 2006 je uvedená do prevádzky ďalšia ázijská pobočka neďaleko Bangkoku, v Holzminden sa súčasne rozbieha najmodernejší a najväčší závod na výrobu tepelných čerpadiel v strednej Európe. Investície cez 10 miliónov eur umožnila vyrábať na ploche 2000 metrov štvorcových viac ako 25 000 tepelných čerpadiel ročne. O dva roky nato je v Holzminden otvorený ďalší výrobný závod, dopyt po tepelných čerpadlách je stále vyššia.

Úspora energie nie je len moderným svetovým trendom, je to skutočne cesta, ktorou by sme sa mali vydať pri snahe o čo najšetrnejšie a najúspornejšie hospodárenie s energiami všetkého druhu. A to výrobky firmy STIEBEL ELTRON prinášajú v maximálnej možnej miere.

V našej ponuke nájdete najmä tepelné čerpadlá Stiebel Eltron, ktorá sa vyznačujú mimoriadnou kvalitou a precíznym spracovaním.