Pokračovaním v prehliadaní tejto stránky súhlasím s použitím súborov cookies (pozri Podmienky používania). Súhlasím

Filtre na vodu

Pri filtrácii vody zachytáva filter na vodu mechanické nečistoty pri pretekaní vody pod tlakom telom filtra. Vodný filter sa skladá z puzdra filtra a filtračnej vložky (tá nemusí byť vždy súčasťou dodávky).

U domových filtrov je čistenie riešené spätným preplachom, potom odpadá nutnosť výmeny vložky, len kohútom v dolnej časti raz za čas vypustíte vodu so zachytenými nečistotami. Domový filter na vodu je možné navyše jednoducho doplniť obmedzovačom tlaku. Jedná sa o filter na vodu, ktorý je vhodný na prívodné potrubie každého rodinného domu alebo bytu.

Prírubové filtre slúžia pre čistenie neagresívnych kvapalín privádzaných do potrubia či armatúr. Nerezová filtračná vložka sa čistí pri nulovom tlaku po odskrutkovaní spodného viečka podľa návodu na používanie. Slúži na zachytávanie hlavne hrubších nečistôt. Pomocou tohto typu mechanických filtrov však nemožno zachytiť rozpustené látky, pre ich prípadné odstránenie je možné použiť filter s náplňou aktívneho uhlia, ktorý pracuje na trochu odlišnom princípe.