Pokračovaním v prehliadaní tejto stránky súhlasím s použitím súborov cookies (pozri Podmienky používania). Súhlasím

Kontakt Piatok 1.7. zatvorené - inventúra!

Máte otázku? +421 233 325 085

Ponorné čerpadlá do vrtov

Zobraziť filtre

Cenové rozpätie

€ 400 - € 2000

Tlaková nádoba

Ponorné čerpadlá do vrtov sa využívajú vo vrtoch a vŕtaných studniach na pitnú vodu. Vynikajú špecifickým tvarom, ktorý umožňuje ich spustenie do vrtu, ale aj vysokým výkonom, nutným pre čerpanie z veľkých hĺbok.

Viac informácií o čerpadlách do vrtov

Vrty slúžia ako zdroj pitnej vody pre domácnosti, pre získavanie úžitkovej vody, ale rovnako tak poslúžia i k pozvoľnému odčerpávaniu nadbytočných zásob spodnej vody. V prípade potreby sú ponorné čerpadlá schopné čerpať aj ďalšie kvapaliny bez mechanických nečistôt. Pretože vrty sú často veľmi úzke, sú ponorné čerpadlá svojím tvarom prispôsobené podmienkam a možno ich často použiť už od priemeru vrtu 76 mm. Ponorné čerpadlá do vrtov pracujú úplne ponorené, čo je dôležité aj k ich účinnému chladeniu a preto môžu pracovať s veľkými príkonmi. Dopravná výška čerpadiel (podľa typu a výkonu) až do výšky cez 100 metrov (značíme ako H). Menovitý prietok (teda objem vytlačenej vody označovaný ako Q) je daný typom čerpadla, preto je vždy potrebné vyberať podľa konkrétnych požiadaviek na čerpané množstvo a výšku. Ponorné čerpadlá sú opatrené prípojným káblom, ten však často pre hĺbku vrtu musí byť pripojený na predlžovací kábel. Súčasťou ponorných čerpadiel je i závesné lanko. Pracovať môžu ako v horizontálnej, tak aj vo vertikálnej polohe.

V našej ponuke nechýbajú ani čerpadlá pre vrty, ktoré sú opatrené frekvenčným meničom, ktorý dokáže kontrolovať a ovládať konštantný tlak. Ponorné čerpadlá sú štandardne vybavené ochranou proti behu nasucho, preťaženiu, prehriatiu a prepätiu či podpätiu v elektrickej sieti.

Ponúkame ponorné čerpadlá do vrtov od popredných výrobcov Grundfos a Wilo.