Čerpadlá do studní WILO

Vlastná studňa je veľkou prednosťou každej nehnuteľnosti. Nielen že nie je nutné úzkostlivo strážiť spotrebu vody, navyše, ak ide o hlbšiu studňu, býva voda vyššej kvality. Pre čerpanie z nádrží do hĺbky asi ôsmich metrov možno využiť domáce vodárne. Optimálnym riešením pre hlbšie studne je však použitie ponorného čerpadla, ktoré je na tento účel priamo určené.

Viac informácií o čerpadlách do studne

Voda z vlastnej studne je nepochybne veľkou prednosťou. Spotrebu vody nie je nutné úzkostlivo strážiť a vďaka vlastnému zdroju vody, možno ušetriť nemalú sumu peňazí. Ak sa jedná u hlbšiu studňu, bude voda zrejme vysokej kvality. Pre jej transport sa ale už od ôsmich metrov hĺbky nehodia domáce vodárne. Optimálnym riešením je použitie špeciálneho ponorného čerpadla do studne, ktoré je na tento účel priamo určené. Do kopaných studní s väčším priemerom možno použiť aj rozmernejšie čerpadlo. V ponuke máme aj ponorné čerpadlá do studní s priemerom od 120 mm.

Hydraulická časť čerpadla býva vyrobená z nerezovej ocele a vďaka tomu sa vyznačuje dlhou životnosťou. Čerpadlo do studne býva opatrené spätnou klapkou, okom pre spúšťacie lanko alebo priamo spúšťacím lankom v zodpovedajúcej dĺžke a elektronickou skrinkou. Niektoré typy čerpadiel sú riešené tak, že samostatnú spúšťaciu skrinku nepotrebujú. Neoddeliteľnou súčasťou je samozrejme tepelná ochrana motora a ochrana pre prípad poklesu hladiny, ktoré zabezpečujú dlhú životnosť a spoľahlivú prevádzku čerpadla.

Čerpadlá do studní popredných výrobcov Wilo a Grundfos sú zárukou dlhých rokov bezproblémovej a komfortnej prevádzky.