Chytrý systém vykurovania Siemens Connected Home

Zobraziť filtre

Cenové rozpätie

€ 33 - € 888

Výrobca

Program

Rozsah merania

Veľkosť pripojenia

Siemens Connected Home je moderný ekosystém domácej automatizácie pre inteligentnejšiu a udržateľnejšiu domácnosť. Vďaka zónovej regulácii a optimalizácii spotreby šetrí náklady a energiu a s jeho pomocou dosiahnete úspory na vykurovaní až 30 %. Technológia sa dokáže prispôsobiť a prepojiť s inteligentnými zariadeniami v domácnosti aj v prípade rozširovania systému. Svoju domácnosť tak kedykoľvek doplníte o ďalšie chytré zariadenia Siemens Connected Home.

Inteligentné vykurovanie Siemens Connected Home je založené na bezdrôtovej komunikácii. Komponenty ľahko nainštalujete bez stavebných zásahov aj do existujúcich systémov a behom pár sekúnd spárujete so ZigBee routerom. Na ovládanie sa nepoužíva klasický termostat, ekosystém ľahko prispôsobíte požiadavkám vašej domácnosti pomocou aplikácie Connected Home v telefóne alebo tablete. Aplikáciu jednoducho prepojíte s routerom a behom chvíľky nastavíte požiadavky na vykurovanie. ZigBee router cez spínaciu jednotku riadi kotol a zároveň bezdrôtové radiátorové hlavice. Celá obsluha prebieha v používateľsky prívetivej aplikácii na mobilnom telefóne, kúrenie tak môžete cez aplikáciu ovládať odkiaľkoľvek a ľubovoľne meniť jeho nastavenie. Systém Connected Home je do veľkej miery sebestačný a po prvotnom nastavení nevyžaduje príliš zákazníckej pozornosti. Spoľahlivosť a bezpečnosť inteligentného vykurovania zaisťuje protokol ZigBee 3.0 a bezdrôtová komunikácia funguje aj v prípade výpadku internetu. 

Siemens Connected Home je inteligentný ekosystém pre úsporné a ekologické vykurovanie pre domáce aj komerčné priestory, ktorý možno použiť so všetkými bežne dostupnými radiátormi. Je tak skvelou voľbou pri výbere systému automatizácie vykurovania.

Zistite viac o systéme Siemens Connected Home

ZigBee router prepojuje komponenty inteligentného vykurovania Siemens Connected Home. Behom pár sekúnd sa sparuje s aplikáciou vo vašom smartfóne alebo tablete a podľa požiadaviek na vykurovanie cez spínaciu jednotku riadi kotol a zároveň bezdrôtové radiátorové hlavice. Spoľahlivosť a bezpečnosť zaisťuje protokol ZigBee 3.0 a router umožňuje pripojenie až 100 zariadení (z toho max. 32 prístrojov s batériovým napájaním). V prípade väčších aplikácií jednoducho zosilníte signál pridaním opakovača signálu. Za prevádzky navyše nie je nutné trvalé pripojenie k internetu. 

Spínacia jednotka slúži pre riadenie zdroja tepla a prípravy teplej vody. Prostredníctvom komunikačného protokolu ZigBee 3.0 ju ľahko pripojíte k ZigBee routeru a je možné ju použiť aj ako opakovač signálu. Ovláda kotol na základe požiadavky na vykurovanie a umožňuje aj manuálne spojenie výstupných relé. 

Bezdrôtové radiátorové hlavice lokálne regulujú teplotu radiátorov. Zapojenie do systému inteligentného vykurovania cez ZigBee sieť je rovnako ako u ostatných prvkov jednoduché a trvá len pár sekúnd. Hlavice disponujú detskou bezpečnostnou poistkou, funkciou rozpoznania otvoreného okna, protimrazovou ochranou a vďaka ovládacím tlačidlám je možné meniť teplotu manuálne priamo na hlavici. Súčasťou balenia hlavíc sú aj batérie potrebné pre ich napájanie s výdržou približne 2 roky.