Honeywell Evohome

Honeywell Evohome je inteligentný systém zónovej regulácie vykurovania. S ohľadom na požadovanú teplotu reguluje dodávky tepla do jednotlivých miestností (zón) a dáta analyzuje pre úspornejšiu a ekologickejšiu domácnosť. Evohome je pomerne univerzálny systém, ktorý funguje so všetkými bežnými zdrojmi tepla a hodí sa pre použitie v rodinných domoch, bytoch a v menších komerčných priestoroch.

Chytré vykurovanie Honeywell Evohome je založené na bezdrôtovom spôsobe komunikácie. Ľahko ho nainštalujete bez potreby stavebných zásahov pre radiátorové, ako aj pre podlahové či diaľkové kúrenie. Ovláda sa jednoducho cez riadiacu jednotku a vďaka integrovanému wifi modulu umožňuje diaľkové ovládanie kúrenia. Vykurovanie tak môžete regulovať odkiaľkoľvek priamo z chytrého telefónu alebo tabletu.

S Evohome máte pod kontrolou vykurovanie až v 12 zónach so 7-dňovým časovým programom. Systém neustále zaznamenáva a vyhodnocuje údaje o požadovanej, vnútornej aj vonkajšej teplote, čím minimalizuje energetické straty a znižuje prevádzkové náklady na vykurovanie

Ako na inteligentné vykurovanie s Honeywell Evohome?

Riadiaca jednotka evohome zabezpečuje nastavenie inteligentného vykurovania a reguláciu jednotlivých zón. Vďaka zabudovanému wifi adaptéru umožňuje diaľkový prístup a ovládanie vykurovania cez mobil alebo tablet s Androidom i iOS operačnými systémami. Dotykový displej a sprievodca pre ľahké nastavenie zaručujú jednoduchú inštaláciu a ľahké používanie.

Bezdrôtová reléová jednotka slúži na spínanie zdroja tepla, ako sú spínacie plynové alebo elektrické kotly, spínacie čerpadlá, peletové kotly, ovládanie tepelného čerpadla a kotly riadené prostredníctvom OpenTherm.

Bezdrôtové termostatické hlavice sú inteligentné hlavice na vykurovanie. Upravujú teplotu v miestnosti priamo na ventiloch radiátorov a zároveň poskytujú riadiacej jednotke údaje pre efektívne a úsporné vykurovanie. Hlavice majú integrovaný snímač teploty, ochranu proti zamrznutiu, detskú poistku a funkciu detekcie otvoreného okna.