Ovládanie kúrenia cez mobil a internet

Rôzne smart technológie sa čoraz častejšie stávajú súčasťou našich každodenných životov. Prinášajú nám nielen komfort a zábavu, ale napríklad aj väčšiu bezpečnosť alebo finančné úspory. Aj inteligentné vykurovanie ovládané cez internet alebo mobilnú aplikáciu prináša radu výhod.

Diaľkovo ovládané termostaty predstavujú špičku na trhu

Izbové termostaty prešli za posledných niekoľko rokov naozaj nevídaným rozvojom – od klasických cez digitálne až po tie naozaj smart. Aký je medzi nimi rozdiel?

  1. Klasické termostaty k kotlu sa ovládajú väčšinou kolieskom alebo tlačidlami a umožňujú nastaviť teplotu len manuálne a pevne.

  2. Digitálne programovateľné termostaty sa dajú oveľa lepšie optimalizovať a ovládať pomocou dotykového displeja. Okrem týždenného programu kúrenia niektoré z nich umožňujú nastavenie teploty pre rôzne miestnosti zvlášť.

  3. Chytré teda smart termostaty dokážu pracovať s radou dát z rôznych senzorov aj s predpoveďou počasia. Umelá inteligencia zohľadní vaše preferencie pre každú dennú dobu a každú miestnosť zvlášť a neustále optimalizuje prevádzku vykurovacieho systému, čím výrazne znižuje náklady na vykurovanie.

  4. WiFi termostaty sú chytré termostaty, ktoré navyše môžete pripojiť k domácej WiFi a ovládať ich odkiaľkoľvek a kedykoľvek pomocou internetu alebo mobilnej aplikácie.

Čo je potrebné na reguláciu kúrenia cez mobil?

Výrobcovia bezdrôtových termostatov väčšinou ponúkajú tieto zariadenia ako kompletnú sadu vrátane všetkého príslušenstva. Súčasťou balenia je aj mobilná aplikácia. Postačujúce je teda mať doma dostatočne silný signál WiFi a mobilný telefón alebo tablet s operatívnym systémom Android alebo iOS.

Inštalácia a nastavenie sú často veľmi jednoduché a intuitívne, vďaka čomu sa môže o ne postarať aj menej technicky zdatný človek. Ak by však nastali problémy, takmer vždy je možné sa obrátiť na technickú podporu výrobcu.