Danfoss Ally

Danfoss Ally™ je riešenie inteligentného vykurovania pre každý domov. Všetko sa ovláda jednoducho a intuitívne cez mobilnú aplikáciu. Systém je vhodný ako do menších domácností, tak aj do rozsiahlejších domov alebo apartmánov. Regulačný systém sa skladá len z jednotlivých hlavíc a internetovej brány. Nie je potrebná žiadna centrálna riadiaca jednotka alebo nevzhľadné regulátory.

Bezdrôtová zónová regulácia

Na trhu existuje celý rad rôznych regulačných systémov a termostatov. U bežných termostatov možno nastavovať teplotu prípadne týždenný program. To všetko cez tlačidlá priamo na termostate. Danfoss Ally™ vás boja s tlačidlami a zložitým ovládaním ušetrí. Všetko nastavíte intuitívne cez váš telefón odkiaľkoľvek.

Danfoss Ally™ je moderná zónová regulácia. Každá miestnosť v dome alebo v byte má iné tepelné straty. V niektorých miestnostiach sa môže zdať zima a iné môžu byť prekúrené. Jednotlivé miestnosti si rozdelíte podľa potreby do jednotlivých zón. Každý radiátor osadíte chytrou radiátorovou hlavicou a všetko len spárujete s aplikáciou v telefóne.

Žiadna riadiaca jednotka

Tradičné riadiace jednotky už nikdy nebudete potrebovať. To znamená koniec tlačidlám a desiatkam rôznych displejov v dome. Danfoss Ally™ je inteligentný systém, ktorý sa zmestí do Vášho vrecka. Ovládanie a sledovanie všetkých Vašich radiátorov a teplovodného podlahového vykurovania zvládnete zo svojho smartphonu. Prístup cez telefón Vám umožní kedykoľvek diaľkovo nastaviť teplotu a vrátiť sa do príjemne vyhriateho domu.

Ovládanie hlasom

Danfoss Ally™ Vám umožňuje ovládať vykurovanie vášho domu hlasom. Systém stačí pripojiť k Vašej obľúbenej digitálnej asistentke. Pomocou jednoduchých hlasových príkazov môžete okamžite upraviť vykurovanie, ak sa Vaša potreba tepla náhle zmení.

Hlasový asistent Google Assistant alebo Amazon Alexa

Zigbee 3.0

Otvorené rozhrania API

Danfoss Ally™ môže zmeniť teplotu jednoduchým povelom od vášho domáceho asistenta: "Hey Google, lower the temperature in the bedroom to 19 degrees".

Danfoss Ally™ má certifikáciu Zigbee 3.0 a pracuje na tejto platforme, ako kopa ďalších inteligentných domácich zariadení po celom svete. Možno tak kúrenie zaradiť už do existujúceho smart home systému.

Danfoss Ally™ má otvorené rozhranie API. To umožňuje prepojenie s ostatnými zariadeniami iných výrobcov.

 

Čo budem potrebovať?

Systémy regulácie chytrého zónového vykurovania môžu byť zložité a mätúce. Bude systém fungovať práve v mojom dome? Kúpil som si všetky komponenty? To sú najčastejšie otázky pri výbere zónovej regulácie vykurovania. Regulačný systém Danfoss Ally™ zahŕňa všetky potrebné komponenty pre radiátorové aplikácie. Budete potrebovať jednotlivé radiátorové hlavice, ktoré jednoducho upevníte na váš radiátorový ventil. Pokiaľ máte radiátor niekde zastrčený za pohovkou alebo v rohu miestnosti a radšej by ste snímali teplotu v inom mieste než na hlavici radiátora, tak môžete systémy Danfoss Ally™ obohatiť o priestorové termostaty z radu Danfoss Icon™.

Bežne sa dnes kombinuje radiátorové vykurovanie s podlahovým. V takýchto prípadoch je potreba skombinovať chytré zónové systémy Danfoss Ally™ a Danfoss Icon™. Pre pripojenie systému Ally™ treba dovybaviť Danfoss Icon™ modulom ZigBee, ktorý zabezpečí komunikáciu medzi oboma systémami.

 

Chytré vykurovanie Danfoss je kompatibilné s 96% systémov vykurovania

Môžete sa vždy spoľahnúť na bezhlučné nastavovanie ventilov vďaka Danfoss kvalite. Radiátorová hlavica Danfoss Ally™ ZigBee pasuje na 96% všetkých radiátorových ventilov. Hlavicu môžete bez problémov pripevniť na ventily so závitom M30x1,5, M28x1,5 alebo Danfoss RA. Ďalej sú k dispozícii rôzne adaptéry na ventily TA Heimeier, Honeywell, Oventrop, Herz, Giacomini, Caleffi, Oras, Comap, Orkli, MMA a ďalšie.

 

Hlavné vlastnosti systému 

  • Ovládanie z mobilnej aplikácie odkiaľkoľvek - Majte stále pod kontrolou vykurovanie svojho domu. Či už doma alebo na cestách.
  • Ovládanie hlasom - "Hey Google, turn up the heat in the bathroom!"
  • Presná regulácia teploty - Nastavíte si 21 stupňov a budete mať 21 stupňov. Ani viac ani menej.
  • Až 30% úspora energie - Buďte šetrní k životnému prostrediu a zároveň aj k Vašej peňaženke.
  • Plánovanie vykurovania - Prispôsobte vykurovanie Vašim dňom a nociam. Zvýšte komfort a znížte náklady.
  • Veľmi nízka úroveň hlukových prejavov - Počas noci vás nebude hlukom budiť zo spania.
  • Jednoduché ovládanie - Život je už tak dosť komplikovaný. Nie je potrebné si ho komplikovať zložitým nastavovaním vykurovania. Danfoss Ally™ je intuitívne a jednoducho ovládateľný.
  • Jednoduchá inštalácia - Inštalácia a nastavenie Danfoss Ally™ je jednoduchá ako 1-2-3.
  • Detekcia otvoreného okna