Ponorná čerpadla do vrtu

Ponorná čerpadla sa používajú na čerpanie čistej vody z vrtov, studní a zberných nádrží. Zatiaľ čo samonasávacie čerpadlá a domáce vodárne vodu zo zdroja len nasávajú, čerpadlá do vrtu sú ponorené do vody, ktorú nasajú a následne vytláčajú vodný stĺpec do potrubia a k odberným miestam. Preto je ich použitie možné aj pre hĺbky väčšie ako 8 metrov. Špecifický tvar čerpadla do vrtu umožňuje použitie aj v úzkych priestoroch, ako sú úzke vrty na vodu, a je možné ich sériovo aj paralelne napájať.

Ešte predtým, než sa pustíte do čerpania vody z vrtu, je potrebné vrt vyčistiť a ujasniť si požiadavky pre ponorné čerpadlo na vodu.

A ako vybrať ponorné čerpadlo do vrtu? Na začiatok musíte poznať nasledujúce parametre:

  • Priemer vrtu

  • Hĺbka vrtu a vzdialenosť k odberným miestam (odtiaľ potom ľahko vypočítate dopravnú výšku čerpadla)

  • Predpokladané množstvo vody, ktoré má čerpadlo ponorné čerpať

  • Množstvo pevných látok vo vode (zistíte z chemického rozboru vody)

S týmito informáciami sa pozrite na náš návod a/alebo si pri výbere ponorného čerpadla na vodu nechajte poradiť priamo od našich odborníkov.

Odporúčame zaobstarať si kompletnú sadu, v ktorej nájdete všetko, čo potrebujete, vrátane ochranných prvkov (ako je ochrana proti suchobežu, ochrana pri kolísaní napätia siete, atď.). Nielen že nemusíte dokupovať ďalšie príslušenstvo, ale vďaka ochranným funkciám sa vám čerpadlo odvďačí dlhšou životnosťou a nižšími prevádzkovými nákladmi.