Inštalácia inteligentného radiátorového vykurovania Siemens Connected Home

Inteligentné vykurovanie Siemens Connected Home je navrhnuté tak, aby uľahčilo život používateľom a zároveň pomohlo dosiahnuť úspornejšie a ekologickejšie vykurovanie. Aby sme vám jeho obstaranie ešte viac spríjemnili, pripravili sme ceny zvýhodnené sady, v ktorých nájdete všetko, čo pre inteligentné vykurovanie radiátorov potrebujete, za pár kliknutí. Inštalácia a nastavenie systému Siemens Connected Home je potom rovnako jednoduchá ako jeho nákup. Celý proces je intuitívny a aplikácia vás názorne prevedie jednotlivými krokmi, navyše spoločnosť Siemens vytvorila sériu videonávodov, ktoré sú síce v angličtine, ale s možnosťou českých titulkov.

Výhody inštalácie Siemens Connected Home:

  • ZigBee router pripojíte k internetu pre diaľkové ovládanie vykurovania cez mobil a pre riadenie systému z jedného miesta
  • Connected Home nie je len WiFi termostat: inteligentné hlavice na vykurovanie a spínacia jednotka sa aktívne podieľajú na zónovej regulácii
  • komunikácia komponentov prebieha bezdrôtovo pomocou protokolu ZigBee 3.0 (nie sú teda potrebné žiadne stavebné úpravy)
  • jednotlivé komponenty môžete ovládať samostatne, alebo ich zoskupiť až do 12 zón
  • z jednej aplikácie môžete ovládať ďalšie inteligentné zariadenia nielen pre inteligentné vykurovanie. V roku 2023 spoločnosť Siemens uvedie na trh ďalšie komponenty inteligentnej domácnosti: inteligentné zásuvky, termostaty, čidlá prítomnosti, senzory dverí a detektory úniku vody. 

Zónová regulácia radiátorov

Prvý krok: aplikácia Connected Home

Najprv si v Google Play pre Android alebo v App Store pre iOS stiahnite aplikáciu Connected Home od Siemens AG a nainštalujte ju do inteligentného  telefónu či tabletu. Otvorte ju a vytvorte najprv svoj účet a potom profil domácnosti. Ak dávate prednosť lokálnemu ovládaniu vykurovania z domova, je najlepšou variantou poobstaranie tabletu, ktorý umiestnite v dosahu ZigBee routeru.

Druhý krok: prepojenie aplikácie a ZigBee routeru

Zapojte ZigBee router do zásuvky. V aplikácii otvorte nastavenie domácnosti, kde je v ponuke pripojenia routeru. Nastavte časové pásmo a vyberte spôsob pre pripojenie routeru k internetu (WLAN pre pripojenie cez WiFi, alebo Ethernet pre pripojenie káblom). Aplikácia vás sama prevedie jednotlivými krokmi pre správne nastavenie oboch variant.

Tretí krok: vytvorenie miestností (zón)

Po zprovoznení ZigBee routeru sa môžete rovno pustiť do pridávania jednotlivých inteligentných zariadení (pozri nasledujúce kroky), alebo najprv vytvoriť zóny (miestnosti). Miestnosť vytvoríte tak, že v profile domácnosti jednoducho kliknete na pridanie novej miestnosti. Môžete ju potom ľubovoľne pomenovať, upraviť obrázok a pridávať komponenty inteligentného vykurovania.

Štvrtý krok: inštalácia radiátorových hlavíc

Radiátorové hlavice spárujete v aplikácii pod profilom domácnosti alebo vybranej miestnosti. Pripojenie je rýchle a v prípade potreby môžete hlavicu kedykoľvek resetovať do továrneho nastavenia a znova ju pripojiť. Aplikácia vás opäť prevedie jednotlivými krokmi od vloženia batérií až po samotnú montáž na radiátor: pôvodnú termostatickú hlavicu radiátora odšróbuje a na jej miesto prišróbuje novú. Inteligentné hlavice Siemens Connected Home majú pripojovací závit M30x1,5, pre iné typy ventilov je tak nutné použiť adaptér. Súčasťou balenia je aj adaptér pre ventily Danfoss RA.

Piaty krok: pripojenie spínacej jednotky

Najprv reléovú spínaciu jednotku zapojte do zásuvky. Pod profilom domácnosti alebo konkrétnej miestnosti zvoľte pridanie zariadenia a vyberte, k čomu má spínacia jednotka slúžiť: ako opakovač ZigBee signálu, ku spínaniu zdroja tepla, alebo ku spínaniu zdroja tepla a zároveň riadeniu zdroja teplej vody. Aplikácia vás opäť prevedie jednotlivými krokmi a opäť platí, že v prípade potreby je možné jednotku resetovať do továrneho nastavenia a znova ju pripojiť. K zariadeniu pre ohrev vody a k zdroju tepla sa pripája cez výstupné relé na zadnej strane jednotky.

Ďalšie nastavenia

Aplikácia slúži na riadenie celého vykurovania a môžete v nej kedykoľvek a odkiaľkoľvek pridávať a upravovať nastavenia vykurovania. Jednu domácnosť môže ovládať viac používateľov: ďalší člen domácnosti si len stiahne aplikáciu, vytvorí účet a k domácnosti sa pripojí cez QR kód. Inteligentné vykurovanie Siemens Connected Home umožňuje vytvorenie časových programov, režimov (nočný, keď nie ste doma a pod.) a ďalších funkcií, ktoré nastavíte opäť priamo v aplikácii Connected Home.

A je to! Teraz si môžete naplno užívať vášho inteligentného vykurovania. A ak by ste predsa len potrebovali s niečím poradiť, kontaktujte našich špecialistov