Siemens Connected Home inteligentné vykurovanie

Siemens Connected Home je systém domácej automatizácie pre úspornejšie, udržateľnejšie a pohodlnejšie vykurovanie. Spája inteligentné zariadenia a umožňuje ich optimálnu prevádzku, vďaka čomu šetrí energiu, prispieva k ekologickejšiemu prostrediu a znižuje prevádzkové náklady na vykurovanie až o 30 %.

Ovládanie vykurovania cez mobil

Zónová regulácia vykurovania jednoducho a rýchlo

Siemens Connected Home inteligentné vykurovanie je inteligentné riešenie radiátorového vykurovania pre domy, byty a malé i veľké komerčné priestory. Upravuje teplotu v jednotlivých zónach (miestnostiach) na základe vašich potrieb a správania samotného systému vykurovania, a tak minimalizuje energetické straty. Regulácia vykurovania Siemens zaznamenáva a vyhodnocuje údaje o požadovanej, vnútornej i vonkajšej teplote, a tak „vie“ kedy spustiť vykurovaciu sústavu, aby sa miestnosť vyhriala presne v daný čas. Kúri sa len vtedy, keď má, a len tam, kde je potrebné. Váš domov i pracovné priestory sú tak vyhriate na príjemnú teplotu, zatiaľ čo účet za energie je o tretinu nižší.

Ekosystém inteligentného vykurovania Connected Home je založený na bezdrôtovej komunikácii. Komponenty ľahko nainštalujete bez nutnosti stavebných zásahov, ovládate z jedného miesta pomocou aplikácie v smartfóne či tablete a v prípade výmeny spotrebiča (kotla, radiátora) zariadenie ľahko demontujete a namontujete späť. Systém je sám o sebe udržateľný: technológia sa dokáže prispôsobiť a prepojiť s inteligentnými zariadeniami v domácnosti aj v prípade rozširovania systému. Svoju domácnosť tak kedykoľvek doplníte o ďalšie inteligentné zariadenia Siemens Connected Home.

Bezpečné a spoľahlivé prepojenie cez ZigBee

ZigBee router prepojuje jednotlivé komponenty medzi sebou a s aplikáciou Connected Home. Počas pár sekúnd ho sparujete so smartfónom a router potom podľa požiadaviek na vykurovanie riadi spínaciu jednotku a bezdrôtové radiátorové hlavice. Komunikácia prebieha cez protokol ZigBee 3.0, ktorý patrí medzi technológie bezdrôtových sietí PAN (rovnako ako Bluetooth). Môžete tak spárovať rôzne zariadenia inteligentnej domácnosti a ovládať ich odkiaľkoľvek z jedného mobilného zariadenia. Vďaka tomuto spôsobu prepojenia je možné dodatočne pridávať ďalšie komponenty a rozšíriť svoju domácnosť nielen v súvislosti s inteligentným vykurovaním.

Siemens ZigBee router umožňuje bezdrôtové pripojenie až 100 prístrojov, z ktorých 32 môže byť s batériovým napájaním (napríklad radiátorové hlavice). Pre väčšie aplikácie, kde nie je toto množstvo dostatočné, stačí pridať ďalší router/y, a tým jednoducho zvýšiť možný počet hlavíc v systéme. K internetu router pripojíte pomocou WLAN (bezdrôtovo) alebo Ethernet (káblom), Siemens router však nevyžaduje stále pripojenie k internetu. V prípade výpadku internetu sa tak nemusíte o teplotu vo vašom dome obávať.

Dosah signálu ZigBee routeru je v interiéri okolo 60 m (v exteriéri až 100 m) a pre jeho zosilnenie je možné použiť spínaciu jednotku, prípadne ďalší router ako opakovač signálu. Rovnaké riešenie je možné použiť aj v prípade potreby regulácie vykurovania viacerých samostatných zón.

Inteligentné vykurovanie

Spínanie zdroja tepla

Bezdrôtová reléová jednotka Siemens Connected Home umožňuje ovládať dve relé, takže slúži na riadenie zdroja tepla a prípravy teplej vody.  Umožňuje pripojenie k výstupnému relé s bezpotenciálnymi kontaktmi a možno ju tak prepojiť s väčšinou bežne dostupných kotlov, tepelných čerpadiel, prietokových ohrievačov a ďalšími teplododnými systémami.

Spínaciu jednotku behom pár sekúnd prepojíte so ZigBee routerom a jednotka potom ovláda kotol na základe požiadaviek na vykurovanie. Umožňuje však aj manuálne spínanie výstupných relé a pre väčšie aplikácie ju môžete použiť ako opakovač signálu. Reléová jednotka je vyrobená tak, aby zvládla vysoký počet spínacích cyklov, a v prípade výmeny kotla ju ľahko demontujete a opäť nainštalujete.

Inteligentné topenie

Inteligentné hlavice na vykurovanie

Bezdrôtové radiátorové hlavice upravujú teplotu v jednotlivých miestnostiach (zónach). Zapojenie do systému inteligentného vykurovania cez ZigBee sieť je rovnako ako u ostatných prvkov jednoduché a trvá len niekoľko sekúnd. Radiátorové hlavice je možné používať „len“ ako inteligentné hlavice na vykurovanie bez ovládania kotla a vďaka ovládacím tlačidlám je možné upravovať teplotu aj manuálne.

Disponujú detskou bezpečnostnou poistkou, funkciou detekcie otvoreného okna, ochranou proti zamrznutiu a súčasťou balenia sú aj dve AA batérie potrebné pre ich napájanie s výdržou približne 2 roky.

Zónová regulácia vykurovania

Ovládanie vykurovania z jedného miesta

Aplikácia Connected Home slúži k ovládaniu systému inteligentného vykurovania a ďalších zariadení inteligentnej domácnosti Siemens. Nastavíte cez ňu časové programy vykurovania a individuálnu teplotu v zónach (miestnostiach), vrátane správ a oznámení. Regulácia vykurovania je možná odkiaľkoľvek, a nastavenie si tak kedykoľvek prispôsobíte aktuálnym potrebám. Aplikácia je kompatibilná so smartfónmi a tabletmi s operačnými systémami iOS a Android. Je v slovenskom jazyku jednu domácnosť môže riadiť viac osôb

Diaľkové ovládanie vykurovania cez internet za pár minút

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako začať s inteligentným vykurovaním, je získaním cenovo výhodnej sady, v ktorej nájdete ZigBee router, spínaciu jednotku a rôzny počet bezdrôtových radiátorových hlavíc. Sady Siemens Connected Home minimalizujú počiatočné náklady a všetko, čo pre reguláciu vykurovania potrebujete, objednáte na pár kliknutí.

Ak potrebujete poradiť s výberom inteligentného vykurovania, kontaktujte nás. Spoločne nájdeme ideálne riešenie pre váš domov aj komerčné priestory