Siemens Connected Home: Budúcnosť inteligentnej domácnosti

Siemens Connected Home je systém automatizácie, ktorý robí domy inteligentnejšími a životy zelenšími. V praxi to znamená, že inteligentné zariadenia sa postarajú o vaše vykurovanie, zatemnenie, osvetlenie a mnoho ďalších funkcií a zároveň optimalizujú ich prevádzku a spotrebu a tým znižujú prevádzkové náklady. Inteligentné zariadenia sú adaptívne, stále sa učia, zaznamenávajú prípadné zmeny a vlastnosti systému, v ktorom sa nachádzajú, a prispôsobujú sa im. Jednotlivé zariadenia automatizácie Connected Home spája medzi sebou bezdrôtový protokol ZigBee, vďaka čomu nie je potrebné neustále pripojenie k internetu a komunikácia je spoľahlivá, šifrovaná a bezpečná. Tento typ komunikácie tiež umožňuje jednoduché rozšírenie systému o ďalšie inteligentné zariadenia a zabezpečuje ich vzájomnú kompatibilitu. Siemens Connected Home je tak sám o sebe udržateľný.

Diaľkové ovládanie vykurovania cez mobil

Inteligentné vykurovanie Siemens Connected Home

Úsporné vykurovanie na pár kliknutí

Súčasťou Siemens Connected Home je aj inteligentné vykurovanie, vďaka ktorému znížite prevádzkové náklady na vykurovanie až o 30 %. Connected Home riadi vykurovanie domácností alebo komerčných priestorov a optimalizuje vykurovací systém s ohľadom na požadovanú teplotu a vlastnosti jednotlivých zariadení. Celý systém vykurovania potom kontrolujete z jednej aplikácie, ktorá umožňuje diaľkové ovládanie vykurovania cez internet a v ktorej jednoducho nastavíte alebo upravíte svoje požiadavky. Inteligentné vykurovanie sa už o všetko ostatné postará za vás.

Doteraz bola zónová regulácia Siemens Connected Home možná len pre inteligentné vykurovanie radiátorov, od budúceho roka by však mal byť k dispozícii aj viaczónový regulátor pre podlahové vykurovanie. Pre radiátory prichádza Siemens s novou generáciou inteligentných hlavíc SSA911.02ZB.

Siemens Connected Home má v ponuke aj inteligentné termostaty, ktoré sa rovnako ako všetky ostatné inteligentné produkty hodia do bytov, domov, verejných budov, kancelárií, ordinácií a ďalších komerčných priestorov. Siemens plánuje vydanie hneď dvoch nových verzií inteligentného termostatu: modernizovaný „klasický“ inteligentný termostat vybavený beznapäťovým relé pre spínanie zdroja tepla a bezdrôtovú variantu termostatu bez relé, ktorý možno v prípade potreby doplniť reléovou jednotkou RCR110.2ZB.

Regulácia vykurovania Siemens Connected Home 

Nová inteligentná hlavica na vykurovanie Siemens TRV2

Čo ďalšie plánuje Siemens Connected Home?

Siemens Connected Home sa do budúcnosti nezameriava iba na inteligentné vykurovanie, ale venuje pozornosť aj ďalším oblastiam zabezpečenia a ochrany. Tento rok postupne uvedie na trh ďalšie komponenty z radu Connected Home: inteligentné zásuvky, senzory na dvere a okná, detektory úniku vody a senzory pohybu. Ďalšou novinkou sú vypínače na svetlá, stmievače svetiel a vypínače na ovládanie zatemnenia a to všetko s rámčekmi v rôznych farebných prevedeniach.

Pořiďte si inteligentné vykurovanie Siemens Connected Home