Elektromagnetické ventily TORK

O spoločnosti TORK

TORK sa zaoberá výrobou priemyselných regulačných ventilov od roku 1985. Na českom trhu firma pôsobí už 20 rokov a má rad spokojných zákazníkov. BOLA spol s.r.o. je výhradným zástupcom. Výrobky TORK sú predávané do 87 krajín sveta a spĺňajú najprísnejšie certifikačnej nároky a nachádzajú uplatnenie v nasledujúcich priemyselných odboroch:

  • potravinársky priemysel
  • výroba železa a ocele
  • textilný priemysel
  • čistenia odpadových vôd
  • petrochemický priemysel
  • cement, keramický priemysel
  • poľnohospodársky priemysel a mnoho ďalších

Ako elektromagnetický ventil funguje?

Ak je elektromagnetická cievka pod napätím, stáva sa elektromagnetom a generuje magnetickú silu. Táto sila umožňuje pohyb jadra vnútri ventilu. Týmto spôsobom sa ventil otvára a zatvára. Ak ventilom bez napätia tekutina neprechádza, ide o systém NC (normally closed) "bežne zatvorené". Ak ventilom bez napätia tekutina prechádza, ide o systém NO (normally open) "normálne otvorené".

blog_03c

Ak je cievka pod napätím, otvor, cez ktorý prúdi tekutina, je normálne uzavretý alebo normálne otvorený.

Ako vybrať správny elektromagnetický ventil?

tork ventilPri výbere elektromagnetického ventilu je potrebné vziať do úvahy tieto parametre:

Diferenčný tlak
Pri výbere elektromagnetického ventilu je hlavné určiť, či tlak kvapaliny zodpovedá prevádzkovému tlaku ventilu. Zlé určenie prevádzkového či diferenčného tlaku môže viesť k nefunkčnosti alebo defektom ventilu. Pre správnu funkciu nepriamo ovládaného elektromagnetického ventilu je zvyčajne potrebné diferenčný tlak minimálne 0,5 bar. Priamo ovládané elektromagnetické ventily fungujú bez ohľadu na vonkajší tlak. Na elektromagnetických ventiloch TORK je tento údaj uvedený na štítku cievky.

Teplota
Teplota kvapaliny, ktorá prechádza cez ventil je dôležitá. V prípade nesprávnych hodnôt môže dôjsť k zlyhaniu prítomných tesniacich prvkov.

Materiál tela ventilu
Najbežnejšie sú ventily vyrobené z mosadze. Na vnútorné komponenty býva použitá nerezová oceľ. Použitý materiál sa líši podľa oblasti použitia. Napríklad ventily do agresívneho prostredia sa vyrábajú z poteflonovanej mosadze, ventily pre použitie v potravinárskom priemysle z eloxovaného hliníka.

Prevádzkové napätie cievky
Nesprávne zvolené napätie cievky negatívne ovplyvňuje činnosť ventilu. V našej ponuke máme ventily s napájaním: 110 VAC, 12 VAC, 12 VDC, 230 VAC, 24 VAC a 24 VDC.

Rozmer pripojenia elektromagnetického ventilu
Pri výbere správneho ventilu by ste sa mali zamerať aj na jeho veľkosť (dimenziu pripojenia).

Rovnako ako diferenčný tlak je tento údaj uvedený na štítku cievky.

stitek Tork

Typ tekutiny a poloha elektromagnetického ventilu
Elektromagnetické ventily sa hodia výhradne na reguláciu čistej tekutiny. Nepoužívajú sa v aplikáciách, kde prúdi kvapalina s časticami. Tie môžu priľnúť k tesniacemu prvku a narúšajú tak činnosť ventilu. Ďalším problémom je tekutina obsahujúca vápnik. Častice vápna môžu v priebehu času zablokovať vnútro ventilu a tým obmedziť jeho správnu činnosť.

Ďalej je nutné vyberať ventil podľa typu média, ktoré ním bude prechádzať.

Ponúkame ventily pre:

Elektromagnetické ventily na pitnú vodu

Ventily majú oficiálne certifikáciu pre použitie s pitnou vodou. Sú bezpečné a nezávadné. Telo ventilu je vyrobené z mosadze, vnútorné komponenty sú zhotovené z nerezovej ocele. Pred ventily odporúčame inštaláciu filtra pre zachytenie nežiaducich nečistôt. Podmienkou u tohto ventilu je montáž s cievkou umiestnenou hore.

e-shop: Elektromagnetické ventily na pitnú vodu

Elektromagnetické ventily na vykurovaciu vodu, minerálne oleje a neutrálne plyny

Jedná sa o elektromagnetické ventily na vykurovaciu vodu, minerálne oleje, neutrálne plyny i pre rozvod a reguláciu vzduchu.

e-shop: Elektromagnetické ventily na vodu

Elektromagnetické ventily na paru

Elektromagnetické ventily na horúcu vodu a paru sú dodávané vo variantoch NC, NO. Sú určené pre prevádzku s prevádzkovou teplotou až do 160 ° C. Montáž s cievkou umiestnenou hore je striktne vyžadovaná.

e-shop: Elektromagnetické ventily na paru

Elektromagnetický ventil pre použitie v agresívnom prostredí

Použitie ventilu je pre vodu a agresívne prostredie. Ponorenie možné do 10 m na dobu 72 hodín. Telo ventilu je vyrobené z poteflónovanej mosadze, vnútornej časti z nerezovej ocele. Kábel má dĺžku 3m.

e-shop: Elektromagnetické ventily pre použitie v agresívnom prostredí

Ďalej ponúkame elektromagnetické ventily pre použitie v potravinárskom prostredí, vo výbušnom prostredí, do klimatizačných jednotiek, na vykurovací olej a iné.

Nenašli ste tu informácie, ktoré ste hľadali? Spísali sme pre vás najčastejšie kladené otázky ohľadne elektromagnetických ventilov Tork.

Široká ponuka elektromagnetických ventilov TORK v e-shope